IEM Katowice 2022: Natus Vincere pomogło kibicowi wygrać 10 tysięcy dolarów?

CSGO navi katowice 2020
Fot. Bart Oerbekke / ESL

Jak informuje CIS:GOne za pośrednictwem strony medium.com, zawodnicy Natus Vincere mogą być zamieszani w aferę związaną z zakładami na IEM Katowice 2022.

16 lutego jeden z rosyjskich fanów CS:GO o nicku @cmartforever pochwalił się na Twitterze kuponem, na którym postawił 20 dolarów na to, że jeden z zawodników NA’VI zakupi M249 podczas IEM Katowice 2021. Za wspomniane 20 dolarów mógł wygrać 501 razy tyle, czyli 10 tysięcy dolarów. Promocja, prawda? 

Tweet szybko zyskał popularność, a to głównie za sprawą castera “Leniniw”, który zacytował tweeta z dopiskiem “A co gdyby?”.

Jak się okazało, Rosjanin który zaryzykował 20 dolarów trafił. W sobotnim meczu Na’Vi – FURIA w jednej z rund na Mirage, Ilya “Perfecto” Zalutskiy mimo posiadania pełnego wyposażenia zakupił wspomnianą broń. Ani on, ani żaden z jego kolegów nie skorzystał jednak z niej podczas rundy, zostawiając ją na respie.

Ciekawy jest również fakt, że screen z tego momentu pojawił się na twitterowym profilu organizacji Natus Vincere. 

A jeszcze ciekawsze jest to, że bukmacher, u którego wspomniany Rosjanin obstawił te zdarzenie, jest jednym ze sponsorów Na’Vi. 

Cała sytuacja wygląda bardzo podejrzanie i z pewnością zostanie zbadana przez Valve pod kątem spot-fixingu . Na ten moment nie pojawił się komunikat ze strony ukraińskiej organizacji, jak i samego zainteresowanego.