Lost Ark Online: kiedy startuje, gdzie pobrać grę. Free MMORPG 2022!

lost ark online, kobieta
fot. mmorpg.pl
- Reklama -

Lost Ark Online startuje już 11.02.2022. Wcześniej dostęp dostaną osoby, które mają founder pack. Niżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć na start!

Czym jest Lost Ark Online?

Lost Ark Online to bardzo popularne (na razie w Azji oraz Rosji) MMORPG, które ma izometryczną kamerę. Z jednej strony jest to produkcja przypominająca Diablo 3 lub Path of Exile, a z drugiej ma o wiele więcej kontentu niż wymienione wyżej gry. LOA oferuje swoim graczom wiele ciekawych interakcji, za co zebrała bardzo dużo pochlebnych opinii w Azji. Jest to zresztą jedna z najpopularniejszych tam gier. Teraz Amazon wyda ją w Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej.

Czy Lost Ark Online jest darmowy?

Lost Ark Online to darmowa gra, która nie wymaga od użytkowników żadnych opłat. Możesz się cieszyć produkcją całkowicie za darmo. Nie jest to też gra typu pay-to-win, gdyż do progresu postaci nie musisz kupować wirtualnej waluty. Tą oczywiście możesz nabyć i w ten sposób przyśpieszyć pewne rzeczy, ale nie jest to wymagane. Nie płacisz również za abonament, jak np. w przypadku World of Warcraft i nie musisz też kupować kolejnych dodatków, jak np. w Guild Wars 2.

- Reklama -

Jeżeli chodzi o model biznesowy, to Lost Ark Online najbliżej jest do… League of Legends. Gra w dużej mierze utrzymuje się z kosmetycznych rzeczy, skinów, petów, czy mountów. To na pewno rzecz, która daje jej przewagę nad płatnymi produkcjami. Przed startem można jednak wykupić np. founders packi. Te zapewnią Ci małe prezenty na start. Tutaj znajdziesz informacje, czym się różnią –> https://www.playlostark.com/en-us/shop

Kiedy startuje Lost Ark Online?

Lost Ark Online w Europie zadebiutuje 11 lutego o godzinie 18:00. To właśnie wtedy otworzą się serwery dla wszystkich graczy i miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli stać w długich kolejkach. W pamięci mamy przecież np. start dodatku Shadowlands w World of Warcraft, gdzie kilka razy zdarzyło się czekać po 3-4 godziny na wejście na serwer. Path of Exile jednak dał nam przykład, że da się wpuścić na serwer ponad 250 tysięcy osób w JEDNYM momencie i nie dopuścić do lagów, czy kolejek!

Osoby, które wykupią w Lost Ark Online jeden z czterech founders packów (różnią się ceną oraz bonusami, jakie dają) dostaną dostęp do gry już we wtorek, 08.02.2022, o godzinie 18:00. Warto podkreślić jednak, że nie jest to absolutnie wymagane i gracze, którzy zaczną w piątek wcale nie będą daleko w tyle.

fot. lost ark online

Ile osób gra w Lost Ark Online?

W Lost Ark Online w tak zwanym “pre-launchu” w szczytowym momencie grało ponad 500 tysięcy osób. To niesamowity wynik jak na MMORGP. Szczególnie że przecież w tym momencie mogą grać jedynie osoby, które wykupiły founders packi. Wątpliwe, żeby serwery steama wytrzymały piątkowy napływ graczy, ale można spodziewać się nawet miliona osób.

Jaki jest polski serwer w Lost Ark Online?

Co prawda Polacy w Lost Ark Online rozsiani są po różnych serwerach, ale zdecydowanie najwięcej z nich znajduje się na Nerii. Na tym serwerze znajdziesz wielu Polaków i Włochów, dzięki czemu raidy, czy dungeony będziesz mógł robić z naszymi rodakami. Do tego warto się zapisać do gildii, bo dzięki temu łatwiej znaleźć kompanów do gry.

Jakie są klasy postaci w Lost Ark Online?

W Lost Ark Online w europejskiej i amerykańskiej wersji obecnie nie są dostępne wszystkie klasy, z których mogą korzystać np. koreańscy gracze. Nie ma jednak się co martwić, gdyż te będą sukcesywnie dodawane w kolejnych tygodniach. Klasy podzielone są na specjalizacje, a każda z nich wyróżnia się unikalnym gameplayem. Na ten moment dostępni w grze są:

 • Gunlancer
 • Berserker
 • Paladin
 • Striker
 • Wardancer
 • Scrapper
 • Soulfist
 • Gunslinger
 • Artillerist
 • Deadeye
 • Sharpshooter
 • Bard
 • Sorceress
 • Shadowhunter
 • Deathblade
- Reklama -