Hearthstone Karczemna Bójka – Skarb Kapitana Czarnosercego

Skarb Kapitana Czarnosercego
Fot. Blizzard Entertainment

Odkryj jakie skarby przygotował dla Ciebie Kapitan Czarnosercy. W tej Karczemnej Bójce na początek każdej tury odkrywasz losową kartę. 

Skarb Kapitana Czarnosercego – wprowadzenie

Kapitan zostawił skarby dla każdego! Sprawdź swoje siły i pozwól mu się zaskoczyć. Twoja ręka startowa i cała talia składa się z piratów o statystykach ⅔. Piraci z pewnością przydadzą się w początkowej fazie gry, jeśli nie dostaniemy tańszych kart do ręki. Ciekawiej robi się na początku każdej tury, ponieważ wtedy odkrywamy losową kartę. Format rozgrywki to dzicz, więc do dyspozycji mamy szeroki wachlarz zagrań. Warto pamiętać, że mechanika odkrycia pozwala wybrać karty neutralne lub z naszej klasy. Na początku tury, zamiast doboru możemy wybrać jedną z 3 losowych kart.

Fot. Blizzard Entertainment
Zobacz też:   Charytatywny Turniej Hearthstone Standard - 30. Finał WOŚP

Strategia gry

Talie obu graczy składają się z 30 tych samych piratów, więc nie warto skupiać się na dobieraniu kart. Kluczowe znaczenie ma odpowiednie wybieranie kart, które możemy odkryć na początku każdej tury. Rozgrywkę można porównać do areny z tą różnicą, że wybraną kartę możemy użyć i od razu zareagować na sytuację na stole. Pamiętaj, że nie zawsze należy wybrać kartę, którą możemy od razu zagrać. Z pewnością lepiej rzucić silniejszą kartę w następnej turze, niż dużo słabszą w obecnej. Z drugiej strony nie warto wybierać droższych kart na początku, ponieważ zanim zdążymy je zagrać, może być już za późno. O zwycięstwie zadecyduje wpasowanie się w tempo rozgrywki.

Wybierając klasę, którą chcemy rozpocząć Bójkę, powinniśmy zwrócić uwagę na możliwe synergie. Delikatnie faworyzowany może okazać się Wojownik i Łotr, ze względu na karty łączące się z piratami. Słabszą klasą okaże się Łowca, ponieważ większość stronników, które można odkryć będzie potrzebowało synergii z bestiami. Czarnoksiężnik również nie jest najlepszym wyborem, ze względu na jego moc specjalną, która dobiera nam piratów. 

Historia Karczemnej Bójki

Już po raz ósmy Skarb Kapitana Czarnosercego pojawia się w grze. Pierwszy raz pojawiła się w listopadzie 2015 roku. Następnie można było w nią zagrać 20 stycznia 2016, 24 sierpnia 2016, 26 października 2016. Po trzech latach przerwy wróciła 30 października 2019, 10 czerwca 2020 i 19 maja 2021.