Valorant Esports EMEA 2022 jakie drużyny zakwalifikowały się dalej?

valorant 2022 emea

Turniej o sławę i pieniądze rozpoczęty! Sprawdźmy kto zakwalifikował się do top 16. Valorant Esports EMEA 2022. Jak poradziły sobie drużyny z Polski?

Polacy w Top 16 najlepszych drużyn !

Dzisiaj, 12.01.2022, odbyła się szesnasta runda, w której Anonymo Esports, team z Polski, zmierzyło się ze szwedzką drużyną, w której gra m.in Koldamenta. Wcześniej spotkali się z takimi drużynami jak: Curry Gold, Falchion Gaming, jak również, H2O. W tych trzech spotkaniach polacy dominowali, każde z nich zakończyło się wynikiem 2:0. Jedynie Giants Gaming, miało odwagę stawić opór Anonymo. Podczas meczu rozegrano 3 mapy, lecz polacy pozostali nieugięci i dzięki wygranej 2:0 awansowali dalej. Dzisiejszy mecz niestety okazał się porażką dla grupy z Polski, przegrali z Guild Esports, wyżej wspomnianym teamem, posiadającym w składzie Koldamente.

Guild Esports wygrało dwie mapy, rywalizując z CGN Esports(które uprzednio zmagało się z YONK)co zapewniło im pewną kwalifikację.

Mecze rozgrywała dzisiaj również AWARIA. Ich przygoda rozpoczęła się od spotkania z grupą Into The Breach, kolejno potem pojedynek z ownage wygrali 2:0. Trzecim przeciwnikiem była drużyna z Francji, mianowicie, F9 Hetic. Polacy dotarli aż do Top 32 drużyn, podczas tego starcia zmierzyli się, uwaga, z polakami. Ich przeciwnikiem była WATAHA, której przygoda zakończyła się właśnie w tym meczu. Spotkanie zakończyło się 2:0 dla AWARII. Niestety spotkanie z Rebels Gaming, okazało się ostatnim dla grupy polaków. Ostatnią graną mapą był Ascent, niestety Awaria poległa. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Tym właśnie sposobem Rebels Gaming awansowało, a ich kolejnym przeciwnikiem był Team Queso, który poniósł porażkę, przegrywając dwie mapy z Rebels Gaming.

Team Vitality, wygrywający 2:0 z KOVA, kolejne spotkanie rozegrał z KOI- hiszpańskim składem esportowym.Kiedy wydawało się, że KOI zdobędzie mapę Ascent, Vitality dokonało wielkiego come back’u, wyrównując tym samym pojedynek, zwyciężając otrzymali kwalifikację.

LDN UTD po wygranej 2:0 z brief, zmierzyło się z drużyną BIG- teamem pochodzącym z Niemiec. LDN UTD udało się wygrać jedną z map, lecz ich umiejętności nie były na tyle wystarczające, aby zakwalifikować się dalej. Co za tym idzie? BIG otrzymuje kwalifikację.

Podsumowanie zakwalifikowanych

Ostateczna tabela zakwalifikowanych drużyn prezentuje się następująco:

I DRUŻYNAII DRUŻYNAZAKWALIFIKOWANI
GUILD ESPORTSCGN ESPORTSGUILD ESPORTS
LDN UTDBIGBIG
TEAM QUESOREBELS GAMINGREBELS GAMING
TEAM VITALITYKOITEAM VITALITY 

Dzisiaj o godzinie 18 rozpoczną się ćwierćfinały, a zaraz po nich, półfinały. Jesteście ciekawi kto awansuje dalej? Zostańcie z nami !