Kolejna edycja zmagań Beloud Cup BY GOONG

valorant omen riot games
Fot. Riot Games

W Polsce jednym z ciekawszych turniejów w Valoranta jest Beloud Cup. W nim gracze walczą o 8000 złotych oraz punkty rankingowe sumujące się w cyklu BeChampions.

Zacięta walka w pierwszych etapach

W pierwszym z czterech meczów ćwierćfinałowych AWARIA zmierzyła się z WATAHĄ. Druga z tych ekip wygrała 14:12 po zaciętym, bo aż 26-rundowym spotkaniu na Ascencie. Kolejnym spotkaniem była rywalizacja dwóch profesjonalnych organizacji, mających w swoich składach zakontraktowanych zawodników, czyli UNGENTIUM i ANONYMO ESPORTS. Pojedynek zakończył Ajmerito doszczętnie likwidując drużynę ANONYMO i wygrywając tym samym 13:8.

W następnej rozgrywce zmierzyli się ze sobą gracze EEYY oraz OWNAGE. Lepsza forma drużyny EEYY doprowadziła zawodników do zwycięstwa na mapie Ascent. Batalia zakończyła się wynikiem 13:6 dla wyżej wspomnianej formacji. Ostatni mecz zakończył się wynikiem 13:1. Zespół ODCINKA V3 cały czas powiększał  przewagę nad grupą REBORN, która swój jeden, jedyny punkt uzyskała dopiero w ósmej rundzie.

Przed nami półfinały

Dzisiaj (13 października 2021) o godzinie 18:00 zawodnicy Valoranta zmierzą się w półfinałach. Transmisje z komentarzem będzie można oglądać na platformie TwitchTV. Będzie ona streamowana na oficjalnym kanale beloudGG. Jako pierwsi gracze EEYY zmierzą się z WATAHĄ, a kolejno po nich obejrzymy spotkanie UNGENTIUM z ODCINKA V3.