Polacy awansowali do wielkiego finału Valorant Champions 2021!

z

Kto będzie przeciwnikiem Polaków w wielkim finale i zawalczy o tytuł mistrza Valorant Champions?

Pierwszy mecz półfinału czyli Acend vs Team Liquid

Bind, wybór Polaków, to tam właśnie rozpoczął się wieczór półfinałowy. Acend zaprezentował się na swojej mapie niesamowicie dobrze, szybko udało się im pokonać przeciwników z wynikiem 13:6. Polacy czuli się bardzo komfortowo. Niesamowita dominacja nad Team Liquid obrazuje mvp meczu, które zdobył Aleksander zeek Zygmunt, a zaraz zanim uplasował się Patryk starxo Kopczyński. Nieco przygnębieni zawodnicy Team Liquid musieli znieść smak porażki i wkroczyć do walki na następnej, wybranej przez siebie mapie.

Kolejny pojedynek wystartował na Splicie. Na początku w oczy rzucił się nieco dziwny, lecz ciekawy wybór postaci Omena przez zawodnika Bonecold’a z Acend. Trzy pierwsze rundy zdobyło Acend, dopiero w kolejnej uaktywnili się zawodnicy Team Liquid, lecz jeden punkt nie wystarczył, żeby wyprowadzić Acend z równowagi. Niesamowita forma tej drużyny pozwoliła wygrywać kolejne rundy. Split nie okazał się dobrym wyborem dla Team Liquid. Zawodnicy grali zupełnie osobno, jakby w ogóle bez komunikacji. Nie wiadomo jednak, dlaczego wybrali tę mapę, ponieważ wiemy, że wcześniej również ponosili na niej porażkę. Podczas rundy 10. Team Liquid z zupełnym poddaniem zostawił zawodnika Nivera w clutch’u trzech na jednego, nie udało się go jednak zwyciężyć, a runda zakończyła się na korzyść Acend. Runda 16. miała okazać się decydująca. Ku zaskoczeniu spowodowanemu biernością, Team Liquid zebrało siły i obroniło kolejny punkt. Krótki czas determinacji wystarczył, aby Polacy przewidywali każdy kolejny ruch przeciwnika.

Mecz zakończył się wygraną 13:5 dla Acend. Zeek i Starxo zaprezentowali niesamowitą formę, a cały team wielką determinację. Mvp mapy został jednak członek drużyny przeciwnej ScreaM, fragując 22 razy.

Wielki finał już jutro!

Transmisja finału VALORANT Champions 2021 rozpocznie się o godzinie 18:30 wraz z angielskim komentarzem będzie dostępna na platformie TwitchTV, na oficjalnym koncie Valoranta.

Już za kilka godzin dowiemy się kto zostanie przeciwnikiem Acend w wielkim finale i zawalczy o tytuł mistrza!