Raxxo opuszcza K1ck Neosurf!

lol ultraliga k1ck puki style raxxo
Fot. K1CK

Po genialnym splicie w wykonaniu K1ck, w którym zajęli drugie miejsce w Ultralidze oraz na EU Masters, przyszedł czas na nie do końca spodziewane zmiany.

Raxxo prezentował się bardzo dobrze, podczas wiosennego EUM nie raz był chwalony przez zagranicznych ekspertów, takich jak Veteran (Były trener H2K/Schalke), praktycznie każdy mówił o tym, że zaliczył duży progres w porównaniu do poprzednich lat, chociaż wcześniej też miał swoje większe lub mniejsze sukcesy, z Rogue lub z Panathinaikos.

Zmianę tłumaczy to, że prawdopodobnie zastąpi go Mystiques, który jest również świetnym wspierającym, jak nie jeszcze lepszym, mającym doświadczenie z gry w LEC. Wiele graczy, którzy współpracowali wcześniej z Mystiqiem, ceni sobie jego umiejętności przewodzenia w grze, a odnośnie do tej współpracy to duet Puki Style+Mystiques widzieliśmy już w wielu drużynach przez lata gry na Polskiej scenie. To z nim Puki zwyciężał w letnim EMP 2016, wraz z Team Refuse oraz w jesiennym PLE 2018, wraz z Pompa Team.

Uważam, że jest to zmiana nie do końca zrozumiała, patrząc na grę od zewnątrz, ale należy pamiętać o tym, że jako fani nie wiemy do końca co się dzieje wewnątrz ekipy, więc ta zmiana może okazać się świetną. Zwłaszcza że większość profesjonalnych graczy uważa K1ck Neosurf za faworyta do wygrania letniego splitu ultraligi. Miejmy nadzieję, że K1ck poradzi sobie jak najlepiej, ale także, że Raxxo znajdzie sobie nowy dom, w którym będzie mógł osiągać jeszcze lepsze wyniki i dalej się rozwijać.