FIFA 22: Hackerzy wykradają dane graczy dzięki EA Help?

Jak informuje angielski “Mirror”, hakerzy poprzez czat EA Help wykradli dane do kont w FIFA Ultimate Team. Wśród poszkodowanych znalazł się m.in. streamer Bateson87.

W świecie FIFA rzadko pojawiają się jakieś afery, ale jak już do nich dojdzie, to są zazwyczaj poważne. Nie inaczej jest i tym razem. Według zagranicznych doniesień, w ostatnim czasie miała miejsce fala włamań na konta stramerów czy handlarzy monet. Według informacji które możemy znaleźć w internecie, hakerzy korzystając z rankingów dostępnych w grze przejmują konta graczy za pomocą pomocy EA.

Sposób działania hakerów jest niezbyt skomplikowany. Zapisują nazwę użytkownika, a następnie udają się na czat EA Help, gdzie piszą, że utracili dostęp do tego konta. Nie potrzebują do tego ani adresu email przypisanego do konta, ani numeru telefonu czy kodu weryfikacyjnego. Dzięki pomocy pracowników EA Help są w stanie nawet zmienić adres email przypisany do danego konta, a co za tym idzie je przejąć.

Na ten moment wśród znanych streamerów i handlarzy dotkniętych tym procederem są m.in. bateson87 czy FUTDonkey, a ta lista z każdym dniem się powiększa. Na ten moment EA nie zabrało jeszcze głosu w tej sprawie.