Polak mistrzem świata w karciankę od Riotu!

lor veigar worlds mistrzostwa świata
Fot. Riot Games

To już koniec pierwszych Mistrzostw Świata w Legends of Runeterra! Mateusz “alanzq” Jasiński został tryumfatorem międzynarodowego turnieju!

W dniach 16-18 września odbywały się Mistrzostwa Świata w Legends of Runeterra. Do walki stanęli najlepsi gracze z całego świata walcząc o niemałą pule nagród, która łącznie wynosiła 200 tysięcy dolarów! Jeśli pominęliście transmisję – nic straconego! Całe wydarzenie transmitowane było na Twitch.tv oraz YouTube, dzięki czemu powtórki będą dostępne jeszcze przez kilka dni.

Najlepsi z najlepszych

Gracze z całego świata mieli szansę zakwalifikować się do udziału w Mistrzostwach Legends of Runeterra. Warunkiem koniecznym do spełnienia był udział w grach rankingowych oraz Turniejach Sezonowych. Spośród 256 graczy wyłonionych zostało tylko 16 reprezentantów z poszczególnych regionów.

  • Obie Ameryki – 6 zawodników
  • Europa – 5 zawodników
  • Azja i Azja Południowo-Wschodnia – 5 zawodników

Lokalni reprezentanci

Na oficjalnej scenie mogliśmy podziwiać dokonania dwóch Polaków. Do zmagań awansowali Mateusz „alanzq” Jasiński i Bartosz „Szychu” Kosmacz. Nie odbyło się bez trudności, jednak oboje znaleźli się na pierwszych miejscach w swojej grupie – odpowiednio C i D. Mimo, że Szychu został pokonany przez Yamato, w grze dalej pozostał Alanzq. Każdy z uczestników play-offów, by sięgnąć po mistrzowski tytuł, musiał wygrać w ostatnim dniu 3 mecze.

Polak mistrzem świata!

Po 3 dniach zmagań pierwszym mistrzem świata karcianki Riotu został Mateusz “alanzq” Jasiński wygrywając z Japończykiem “Yamato”. Perfekcyjne ruchy oraz decyzje sprowadziły rodaka do wygranej, która jest olbrzymim sukcesem.

Zwycięstwo możecie świętować razem z nim na platformie Twitch oraz oficjalnym Twitterze Mateusza! Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy coraz to więcej sukcesów na międzynarodowej arenie!