Riot wypowiada wojnę osobom, które wychodzą z gier!

lol ostrzezenie
Fot. Riot Games
- Reklama -

Riot Games w obszernym artykule opisuje jakie kroki podejmą, aby pozbyć się problemu odchodzenia od komputera oraz dezercji. Sprawdźmy, co się zmieni w wojnie z AFK!

Nieobecne osoby w grach są ciągłym problemem wśród społeczności League of Legends. W końcu każdy z nas chociaż raz przekonał się, że gra 4 vs 5 często jest przegrana. Stopień wygranych gier z afkami jest relatywnie niski. Obecnie liderzy projektu w zespole ds. systemów behawioralnych – BarackProbama i TimTamMonster pracują nad surowszymi karami dla graczy, którzy opuszczają swoje rozgrywki.

AFK w Lolu – jak teraz ludzie wychodzą z gier?

Aktualnie stosuje się opóźnienia w kolejce, które wynoszą blokadę po 5 minut na 5 gier za chociażby jedną opuszczoną grę. Oczywiście z każdym podobnym przewinieniem w krótkim odstępie czasu – długość kary wzrasta nawet do 15 minut.

- Reklama -
Fot. Riot Games

“Celem takiej kary jest skłonienie do zmiany zachowania. Gdy osoba odchodząca od komputera na własnej skórze przekona się, jak irytujące jest marnowanie czasu, będzie mniej skłonna w przyszłości powtarzać takie zachowana. W przypadku większości osób opóźnienie w kolejce odnosi skutek, ale około 9% naszych graczy (w kontekście globalnym) często powtarza odchodzenie od komputera i kilka opóźnień w oczekiwaniu na grę ich nie zniechęca.”

Notoryczny problem czy jednorazowe błędy w Lolu?

Warto zadać sobie pytanie jak często spotyka się problem opuszczania gier przez nas samych bądź sojuszników. Musimy pamiętać, że każdego z nas czasem dopadają problemy z sprzętem, lub spotykają losowe przeciwności losy, które uniemożliwiają dokończenie gry. Według statystyk przygotowanych przez zespół Riotu 82% dezercji pojawia się przy starcie gry, czyli poziomie 0.

“Dzięki tym zmianom mogliśmy wprowadzić karę taką jak blokada kolejki, ponieważ mamy teraz większą pewność, że gracz o wysokim kręgu dezercji naprawdę regularnie zakłóca grę, a nie boryka się z jakimiś problemami, takimi jak sporadyczne problemy z połączeniem, które w niektórych regionach są dość powszechne.”

Fot. Riot Games

Riot Games idzie na wojnę z AFK

Zamiast zwiększania liczby minut blokady w kolejce postanowiono na wydłużenie dni blokady kolejki. Aktualnie Riot trzymał się 3 kręgów, które dotyczyły jedynie ograniczeń minutowych. Oznacza to, że w 3 kręgu otrzymywaliśmy opóźnienie kolejki na 15 minut przez 5 gier. Po zmianach kręgów będzie ich więcej, bo aż… 7! Delikwent, który notorycznie dopuści się dezercji zostanie wykluczony na 14 dni!

Zatem dla graczy powtarzających odchodzenie od komputera wprowadzamy nową karę: blokadę kolejki, która jest w zasadzie bardzo dużym opóźnieniem. Jeśli gracz zostanie ukarany blokadą kolejki, otrzyma odpowiednie powiadomienie i nie będzie mógł rozpocząć gry w kolejkach MOBA. Nie nakładamy blokady kolejki, aby powiedzieć: „Hej, zobacz sobie, jak to jest, gdy ktoś marnuje twój czas”. Usuwamy w ten sposób gracza na jakiś czas ze społeczności, aby nie mógł kontynuować odchodzenia od komputera w grze.”

Na zmianę możemy jeszcze trochę poczekać, bowiem zespół Riotu nie chce narazić nas na błędy. Jak sami opisują – zaczną od regionów, w których połączenie jest problemem. Okazuje się, że nie jest to jeszcze finalna wersja najnowszego systemu kar, a jednak jej początek. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów zapraszamy do zapoznania się oficjalnym artykułem. Riot wziął sobie do serca problem, który dotyka graczy i niszczy ich nastroje. Jednakże czy stworzą program idealny, który zniweluje ten problem raz na zawsze?

- Reklama -