To oficjalne – będzie nowy klient League of Legends!

klient keague of legends
Fot. Riot Games

Po wielu miesiącach niepewności wśród społeczności Riot Games potwierdził wielką aktualizację klienta! Już niebawem ujrzymy całkiem nową wersję!

Kilka miesięcy temu opisywaliśmy nowinkę z świata klienta League of Legends. Jeszcze wtedy naprawienie klienta było naszym małym marzeniem, a teraz Riot postanowił je spełnić! Faktem jest, że klient League of Legends ostatnim czasem nie działał zbyt dobrze. Narastająca fala krytyki oraz niechęć graczy wreszcie zmusiła twórców gry do zmian.

W ciągu ostatnich kilku lat sprawiliśmy, że końcówka liczby mnogiej „s” w nazwie Riot Games ma wreszcie swoje uzasadnienie, a wy stworzyliście tętniące życiem społeczności wokół Teamfight Tactics, Legends of Runterra, VALORANT, Wild Rift i oczywiście League of Legends.  Chcieliśmy zatem stworzyć klienta, który umożliwi wam jak najsprawniejszą obsługę i szybkie przechodzenie do ulubionych gier, a także dostęp do wszystkiego, co Riot ma wam do zaoferowania.

Co to oznacza?

Wraz z ogromnym rozwojem studia Riot Games postanowiono połączyć każdą grę w jednym miejscu. Kiedy nowy klient wejdzie do życia będziemy mogli cieszyć się swoimi ulubionym grami nie musząc instalować wielu różnych programów.

“Dodajemy zatem nowy interfejs użytkownika i ujednolicamy opcje, a po premierze wprowadzimy wiele innych udogodnień. W nowym kliencie Riot odkrywanie i korzystanie ze wszystkiego, co dla was mamy, będzie łatwiejsze. Wszystkie gry Riot przeznaczone na komputer będą dostępne w jednym kliencie.”

Dbałość o nasz sprzęt

Od razu nasuwa się myśl, w której możemy stwierdzić, że Riot wie, jak zadbać o sprzęt graczy. Gry wydawane przez Riot od początku nie miały wygórowanych wymagań sprzętowych, dzięki czemu nawet najsłabsze komputery mogły cieszyć się rozgrywkami. Wydanie nowego klienta League of Legends, w którym spotkamy ulubione gry od Riotu pozwoli zaoszczędzić czas, a przede wszystkim miejsce.

Nowoczesny wygląd

“Mimo że wszystkie gry Riot będą skupione w jednym kliencie, każda gra będzie miała swoją indywidualną stronę startową z dedykowaną zawartością i dynamicznymi przyciskami.”

Każda gra w jednym miejscu, a jednak nadal oddzielnie. Jak to możliwe? Riot rozumie, że nie jesteśmy fanami każdego tytułu wydanego z ich studia, dlatego aby nie wrzucać wszystkiego do jednego miejsca postanowiono zastosować oddzielne zakładki. Z tego miejsca dowiemy się o nowinkach z danej gry, ale i również będziemy mogli aktualizować czy po prostu zainstalować wybrany przez nas tytuł.

Ile będziemy musieli czekać?

Zespół Riotu wciąż pracuje nad świeżą wersją klienta, dlatego aktualne daty mogą ulec zmianie. Mimo wszystko, początkowe daty wprowadzania udostępniono na 20 września. Z oficjalnych informacji 4 października już każdy gracz z całego świata będzie mógł cieszyć się nowoczesnym wydaniem.

Zapowiedzi brzmią niezwykle ciekawie, jednak pierwsze opinie będziemy wydawać w chwili, gdy ujrzymy klienta na własnych monitorach. Mimo wszystko dobrze będzie ujrzeć nową wersję i odetchnąć z spokojem. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na oficjalną stronę Riot! Miejmy nadzieję, że obecne problemy odejdą w zapomnienie!