League of Legends patch 11.19 – Nerfy Sony!

sona patch 11 19
Fot. Riot Games

Mistrzostwa Świata tuż za moment, dlatego Riot przygotowuje najnowszy patch 11.19, który pozwoli przygotować metę. Sprawdźmy, co zostało osłabione!

Przygotowania do Worlds 2021 idą pełną parą, a sam Riot co chwilę zaskakuje nas nowinkami, które coraz bardziej napełniają w nas emocje. Poprzednio opisaliśmy bohaterów, którzy zagościli na honorowej liście aktualizacji 11.19, jednak teraz przedstawiamy tych, którzy będą słabsi.

Zobacz też:   Offseason 2021 - jakie zmiany szykują się w europejskich ligach?

To tylko faza testowa!

Jak wyznał Jeevun Sidhu, aktualizację z numerem 11.19 traktuje jako spory test. Ma on na celu sprawdzenie jak poszczególni bohaterowie poradzą sobie w finalnej wersji, którą zobaczymy na Mistrzostwach Świata. Zatem niewykluczone, że lista może ulec zmianie.

Siła drzemie w Kennenie!

Okazywało się, że nakłady mocy Kennena były zbyt olbrzymie, dlatego postanowiono sprowadzić go na ziemię. Wartym wspomnienia jest również Ryze, któremu również oberwało się nerfem. Na Worlds 2021 niechętnie będą wybierani najprawdopodobniej Soraka i Varus, którzy nie nacieszyli się siłami.

Nigdy więcej Sony w naszych grach!

Sona, o której niedawno pisaliśmy z najsilniejszego supporta spadła na sam dół. Najwidoczniej mała zmiana, którą zastosował Riot miało ogromne znaczenie. Mimo wszystko już po wszystkim, ponieważ Sona jako jedyna w patchu 11.19 zostanie znerfiona pod względem soloq.

Co z przedmiotami i runami?

Na liście, którą udostępnił Jeevun Sidhu nie zobaczymy przedmiotów i run. Oznacza to, że poprzednik aktualizacji 11.19, w którym zmieniono Drapieżnika oraz Glewii Umbry okazał się strzałem w dziesiątkę. Musimy pamiętać jednak, że taka sytuacja może się w każdej chwili zmienić!

Patch 11.19 jest tym, na którym zawodnicy rozegrają najważniejsze mecze w całym roku. Osłabień nie ma wiele, co pozwala stwierdzić, że Riot daje zawodnikom swobodę wyboru. Fazy testowe zapowiadają się ciekawie, jednak miejmy się na baczności – nigdy nie wiemy jak finalnie ujrzymy aktualizację.