Skarb kibica VCT Masters Berlin – wszystko co musisz wiedzieć!

vct berlin skarb
fot. mgaesports.com

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy skarb kibica. Niżej znajdziesz wszystkie ważne informacje o VCT Masters Berlin!

Kwalifikacje do turnieju

W kwalifikacjach do VALORANT Champions Tour 2021: Stage 3 Masters – Berlin brało udział 68 ekip z całego świata. Drużyny reprezentowały regiony Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Brazylii, Korei, Japonii oraz Azji Południowej. Do turnieju zakwalifikowało się 16 drużyn, jednak ostatecznie udział w rozgrywkach w Berlinie weźmie udział tylko 15. Związane jest to z problemami ze zdobyciem wizy przez Bren Esports, drużynę pochodzącą z Filipin.

Format zmagań w VCT Masters Berlin

Drużyny zostały rozstawione w czterech grupach po cztery w każdej. Faza grupowa zostanie rozegrana w formacie podwójnej eliminacji, co pozwoli wyłonić dwie ekipy z każdej, które awansują do fazy pucharowej. Wyjątkiem jest tutaj grupa D. Z uwagi na brak jednego z zespołów w tym koszyku, rozegrany zostanie on w formacie double round robin, a awans otrzymają dwie drużyny z największą ilością punktów. Ten etap rozgrywek potrwa od 11 do 16 września, a spotkania będą rozgrywane codziennie.

Playoffy odbędą się drogą tradycyjnego drzewka turniejowego pojedynczej eliminacji. Na tym etapie turnieju nie będzie już miejsca na błędy czy pomyłki. Puchary rozpoczną się natychmiast po fazie grupowej, a drużyny nie będą miały nawet jednego dnia na odpoczynek. Finały rozpoczną się od ćwierćfinałów rozgrywanych w przyszły piątek, a następnie zobaczymy półfinały, zakończone wielkim finałem w niedzielę. Wszystkie serie całego turnieju będą rozgrywane w formacie BO3 z wyjątkiem wielkiego finału, w którym będziemy mieli możliwość zobaczenia nawet pięciu map!

fot. mgaesports.com

Polacy podczas VCT Masters Berlin!

Do Berlina na najważniejszy turniej w Valoranta w tym miesiącu pojechało dwóch Polaków. Mowa o starxo i zeeku, czyli graczach Acend. Polacy rywalizują w jednej z najlepszych drużyn na świecie, która teraz będzie celować w zwycięstwo i ma ku temu powody. W końcu złożyła skład graczy z bardzo wysokimi umiejętnościami, co ci pokazali już w play-offach EMEA. zeek wcześniej został wyrzucony z G2 Esports, a teraz raz za razem pokazuje, iż był to błąd. Samuraje mogą żałować, że nie znalazły dla niego miejsca w składzie.

Zobacz też:   LEC: MAD Lions ponownie zdobywa mistrzostwo Europy!

W turnieju nie zobaczymy więcej Polaków, ale samo Acend i tak powinno przynieść nam dużo emocji. Liczymy w końcu na to, że zobaczymy Polaków w wielkim finale zmagań w Berlinie. Droga do tego jednak będzie bardzo długa.

Pozostałe drużyny z największym potencjałem

Z pozostałych drużyn z największym potencjałem śmiało można wymienić Sentinels, Gambit Esports, G2 Esports oraz 100 Thieves. W tym gronie nie znaleźli się zawodnicy z innych regionów niż NA i EU. Jest to spowodowane tym, że to właśnie w tych regionach są najlepsze ekipy i gracze, co widzieliśmy już po VCT Masters Reykjavik, które zresztą wygrało Sentinels.

acend skład valorant
fot. mgaesports.com

Sentinels – wygrać raz jeszcze

Sentinels do Berlina przyjechało z prostym celem – wygrać VCT Masters raz jeszcze. W Reykjaviku było bezapelacyjnie najlepsze, a TenZ brylował tak, jak nas do tego przyzwyczaił. Teraz jednak gra tej drużyny się zmieniła, a konkurencja jest jeszcze większa. W końcu Acend, czy Gambit to zespoły, które mogą ograć obecnie najlepszą ekipę na świecie. Droga Sentinels do mistrzostw świata jednak jest już krótka – zwycięstwo ostatnim razem prawie zapewniło wyjazd.

fot. mgaesports.com

G2 Esports – powtórzyć sukcesy Lola

Sekcja Valorantowa G2 Esports zapewne chciałaby powtórzyć sukcesy braci z Lola sprzed dwóch lat. W końcu Samurajom brakuje od tego czasu dużych sukcesów na arenie międzykontynentalnej, bo w Europie potrafią królować. Pierwsze pół roku Valoranta to w końcu dominacja G2, później jednak przyszedł kryzys, a w efekcie też brak walki o wygraną w VCT Masters Reykjavik. Teraz jednak skład jest inny, chociaż wydaje się, że z nieco mniejszym potencjałem – na pewno odstrzelenie zeeka to ogromny błąd, który trzeba będzie ratować wynikami. Tych jeszcze nie ma, ale turniej w Berlinie to okazja do pokazania się.

fot. mgaesports.com

Gambit Esports wyrasta na mocny zespół

W Reykjaviku nie mogliśmy obserwować Gambit, ale teraz Rosjanie pokazali się ze świetnej strony podczas kwalifikacji w regionie EMEA. To drużyna, która pokazuje, że stabilizacja jest bardzo ważna. W końcu ostatnia zmiana to styczeń 2021 roku, a te miesiące, które mieli do startu VCT Berlin przeznaczyli na trening, co przyniosło właśnie skutek w postaci wyjazdu na turniej i walkę o miejsce na mistrzostwach świata.

Faworyci podczas VCT Masters Berlin

Na pewno więc w gronie faworytów podczas VCT Masters Berlin znajdą się zawodnicy Sentinels, Acend, Gambit Esports, czy 100 Thieves. Jednak tak, jak już się do tego przyzwyczailiśmy, możemy być świadkami kilku niespodzianek. Keyd Stars, KRU Esports, czy Crazy Raccoon to na pewno zespoły, które mogą sporo namieszać w Berlinie i warto obserwować je w grze.

Gdzie oglądać VALORANT Champions Tour Masters Berlin

Wszystkie spotkania będą transmitowane na oficjalnym kanale Valoranta na Twitchu oraz VALORANT Champions Tour na YouTube. Dla fanów komentarza w języku polskim Polsat Games również przygotował transmisję. Tę będzie można oglądać również zarówno na YouTube, jak i kanale na Twitchu.