LEC: MAD Lions ponownie zdobywa mistrzostwo Europy!

lol lec mad lions humanoid
Fot. Michal Konkol / Riot Games

MAD Lions w fazie zasadniczej zajęło trzecie miejsce z wynikiem 12-6 razem z trzema innymi ekipami. W pucharach pokazali się zdecydowanie z lepszej strony!

MAD Lions 1 – 0 Fnatic

Gnar / Viego / Ryze / Ezreal / Braum vs. Wukong / Xin Zhao / Cassiopeia / Ashe / Thresh

Pierwsza gra Wielkiego Finału została otworzona zabójstwem Adama przez Armuta oraz Elyoyę. Fnatic odpowiedziało agresją, jednak nie znaleźli zabójstw, co udało się znowu MAD w kolejnej walce. Na pierwsze sukcesy Fnatic musiało czekać do 8 minuty, gdzie zdobyli dwa zabójstwa na dolnej alejce oraz pierwszego smoka.

Zobacz też:   Evil Geniuses triumfuje, Cloud9 nadal niepokonane!

Mimo równych wymian przez większość czasu prowadziło grę MAD Lions. Na chwilę udało się pomarańczowym zbudować przewagę, jednak oddali ją chwilę później nieudanym podejściem na Heralda.

Przed 25 minutą Fnatic wykonało szaleńcze zagranie. Najpierw spróbowali zabrać Barona, co wymusiło walkę drużynową na MAD Lions. Po nieudanej walce MAD musiało się wycofać, co ekipa Upseta wykorzystała teleportując ponownie na Barona. Niestety dla nich “Lwy” zauważyły co się święci i szybko zeszli na górną rzekę. Ostatecznie Fnatic zdobyło Nashora, jednak Humanoid odpowiedział quadra killem, a ze wzmocnieniem pozostał jedynie Upset.

Kolejny Baron na mapie padł łatwym łupem MAD dzięki przewadze, którą zbudowali sobie na mapie. Tak rozpędzone Lwy był na najlepszej drodze, aby zakończyć to spotkanie zwycięstwem. Wygrana walka drużynowa o smoczą duszę dało im zwycięstwo w 35 minucie!

Fnatic 1 – 1 MAD Lions

Sett / Trundle / Twisted Fate / Vayne / Rakan vs. Gangplank / Viego / Sylas / Ezreal / Karma

Druga mapa rozpoczęła się od walki 5 vs. 5 na dolnej alejce jeszcze na pierwszym poziomie. Dzięki genialnej złotej karcie od Twisted Fate’a Fnatic zdobyło dwa darmowe zabójstwa. Dało to na sam start przewagę 1000 sztuk złota dla pomarańczowych oraz buty dla Vayne Upseta. Kolejne minuty okazały się równie krwawe i już w 4 minucie widzieliśmy 10 zabójstw na mapie i wynik 8-2 dla Fnatic!

W kolejnych minutach wszystkie obiekty na mapie padały łupem Fnatic, a ich przeciwnicy byli kompletnie bezradni. Mimo zdobycia paru zabójstw MAD musiało oddać wszystko. Przed 20 minutą widzieliśmy podejście pod inhibitory i zwycięstwo w walce drużynowej… 2v5 dla pomarańczowych.

Rozwiązanie mapy przyszło po 20 minucie, gdy wreszcie pojawił się wyczekiwany przez Fnatic Baron Nashor. Ku zaskoczeniu wszystkich widzów przegrali oni kolejną walkę drużynową o smoka, którego zgarnęło MAD Lions odsuwając przeciwnika od duszy.

Kolejne zaskoczenie czekało nas przy drugim Baronie mapy. Elyoya wspaniałym wejściem wszedł w lożę potwora i ukradł Nashora sprzed nosa Bwipo! MAD Lions wróciło do walki o mapę przeciwko Fnatic.

Ku ucieszy fanów Upseta chwilę później jego drużyna znalazła wyłapanie Ezreala, a kolejno 2 innych przeciwników, co pozowliło im wreszcie zkaończyć mapę po ponad 30 minutach boju!

MAD Lions 2 – 1 Fnatic

Gangplank / Lee Sin / Orianna / Ziggs / Braum vs. Cho’Gath / Jarvan / Sylas / Ashe / Thresh

Początek gry to ponownie walka na pierwszych poziomach, jednak tym razem nikt nie upadł. Kolejne minuty również nie przypominały poprzedniej rundy. Mimo upływu minut nie widzieliśmy nawet jednej próby zabójstwa. Pierwsza krew padła dopiero na konto MAD Lions podczas walki o pierwszego smoka, który również padł ich łupem.

Ta sytuacja nie przeszkodziła Fnatic w realizowaniu swojego planu na grę. Kolejnymi wejściami w przeciwnika przejmowali early game na swoją korzyść. Proaktywna gra Jarvana z dogranym do tego Sylasem pomagała zdobywać kolejne eliminacje na zawodnikach MAD. Ci jednak nadal znajdowali odpowiedzi i trzymali minimalną przewagę złota nad przeciwnikiem.

Przyspieszenie rozgrywki przyszło po powrocie Nashora na mapę. Humanoid i spółka zdecydowali się na walkę o ten cel. Pojedynek zakończył się wymianą 1 za 1, jednak oddanie wspierającego, za przeciwnego leśnika było zdecydowanie dobrą wymianą dla Lwów. Rezultatem był Baron na konto drużyny z Hiszpanii.

Na kolejnego Nashora musieliśmy czekać kolejne 10 minut i 10 tysięcy sztuk złota przewagi dla MAD. Genialna walka drużynowa w górnej dżungli Fnatic dała Fnatic 4 eliminacje i kolejnego Barona na ich konto. Nisqy i pomarańczowi podjęli jeszcze jedną desperacką próbę zwyciężenia walki drużynowej, co skończyło się Asem i wygraną mapą przeciwnika.

Fnatic 1 – 3 MAD Lions

Mordekaiser / Gragas / Irelia / Xayah / Rakan vs. Renekton / Viego / LeBlank / Ezreal / Leona

Fnatic po raz kolejny na niebieskiej stronie mapy próbowało znaleźć wykluczenia przeciwników w ich własnym lesie w pierwszej minucie gry. Lwy spodziewały się podstępu i do żadnych walk tym razem nie doszło.

Pierwsza krew padła na konto Irelii na dolnej alejce. MAD zdecydowało się na odpowiedź w formie głębokiego zanurkowania na Adamie. Został on wykluczony, jednak zabrał ze sobą jednego przeciwnika do grobu. Zupełnie nie przeszkadzało to MAD, które kontynuowało dominację nad graczem górnej alejki przeciwnika zabijając go raz za razem.

Ogromna przewaga zbudowana przez Lwy z early game pozwoliło im poprowadzić tę grę do zwycięstwa nad Fnatic wynikiem 3-1! Back-to-back mistrzowie Europy ponownie udowodnili swoje umiejętności na Rifcie. Powoli możemy tutaj mówić już o początku nowej ery dominacji Lwów na Starym Kontynencie!

Mistrzostwa Świata League of Legends!

Mistrzostwa Świata League of Legends startują już za miesiąc. Niezależnie od dzisiejszego wyniku reprezentować Europę będą : Fnatic, MAD Lions oraz Rogue. Ci ostatni zaczną międzynarodową imprezę od fazy Play-In, natomiast MAD oraz Fnatic mieli już zagwarantowane miejsce w fazie głównej turnieju. Transmisje z Mistrzostw odbywających się w Europie standardowo będziemy mogli oglądać na kanale Polsat Games na Twitchu oraz w serwisie YouTube.