LEC: kto dołączy do MAD Lions w wielkim finale?

lol lec fnatic upset
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Reprezentację LEC na Worldsy wyłoniliśmy już tydzień temu, gdy Fnatic wyeliminowało G2. Dzisiaj poznamy drugiego finalistę, który zmierzy się z MAD Lions.

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Rogue oraz Fnatic to nie tylko walka o finał LEC i szansę na zdobycie tytułu Mistrza Europy. Zwycięzca dzisiejszego meczu otrzyma o wiele lepsze rozstawienie w podczas tegorocznych Mistrzostw Świata, omijając fazę Play-In z bezpośrednim awansem do fazy zasadniczej Worldsów.

Rogue faworytem?

Faza zasadnicza letniej edycji LEC stała pod znakiem dominacji Rogue nad resztą stawki. Po rozpoczęciu pucharów niemal wszyscy widzieli właśnie ich w roli faworytów do zwycięstwa tytułu Mistrza. Tymczasem puchary nie były tak łaskawe dla Inspireda i jego ekipy jak można się było tego spodziewać. Najpierw z trudem dali radę pokonać Misfits wynikiem 3-2, następnie ulegli w półfinale górnego drzewka przeciwko MAD Lions 0-3.

Miracle run Fnatic

Kompletnie inne nastroje panują z pewnością w obozie pomarańczowej ekipy. Fnatic wygrało 3 serie z rzędu eliminując z pucharów kolejno Vitality, Misfits oraz G2 esports. Obecnie awansowali już na Worldsy, ale są głodni kolejnych zwycięstw przeciwko najpierw Rogue, a kolejno w finale przeciwko MAD Lions.

Wszystkie poprzednie serie z udziałem Fnatic znalazły rozwiązania dopiero podczas 5 mapy. Ile map zobaczymy dzisiaj? Dowiemy się podczas nadchodzącego już niebawem spotkania.

Transmisja spotkania

Pojedynek zacznie się o godzinie 17:00, a obejrzeć go możecie na kanale Youtube i Twitch Polsat Games.