Sensja w LPL: faworytów i gigantów NIE zobaczymy na Worlds 2021?

lol msi 2021 rumble stage
Fot. Riot Games

W walce o tytuł mistrza LPL pozostały już tylko cztery drużyny. Kogo zobaczymy na Worlds 2021, a kto zaczął już wakacje?

Zmiana na szczycie LPL

Ktoś, kto nie śledzi tej ligi może być trochę zdziwiony, a to dlatego, że mamy już pewność, że żadna drużyna, która reprezentowała LPL na mistrzostwach w 2020 roku, nie pojawi się na Worldsach 2021.

W regularnym splicie, JD Gaming, drużyna, która w zeszłym roku zagwarantowała Rouge szybki powrót do domu, zajęła 12. miejsce w tabeli, przez co nie dostali się do fazy play-off. Ukończyli split z wynikiem 7-9. Z takim samym rezultatem swój sezon zakończyli zawodnicy LGD, którzy to w zeszłym roku, na mistrzostwach nie wyszli z grupy C. Fnatic dołożyło do tego swoją cegiełkę pokonując ich w drugim spotkaniu.

Suning i Top Esports dostali się do fazy play-off, ale nie na długo. Zeszłoroczni finaliści Worldsów odpadli już w pierwszej rundzie. W bardzo zaciętej serii ostatecznie, wynikiem 3:2, zwyciężyło LNG i zapewniło Suning długi odpoczynek przed kolejnym splitem.

LNG, które prowadzi teraz swój “Miracle Run” już w drugiej rundzie spotkało się z Top Esports. TES, to drużyna, która w ubiegłym roku pokonała Fnatic w ćwierćfinałach mistrzostw. Ale europejczycy nie będą mieć możliwości odwetu, bo TOP zakończyli swój sezon. Przegrali serię z LNG wynikiem 3:1.

RNG – kolejny ważny team, którego nie zobaczymy

Royal Never Give Up zaczęło letni sezon słabo i znaleźli się w dolnej części tabeli. W połowie splitu wzięli się jednak w garść i zdobywając serię dziewięciu zwycięstw pod rząd zajęli 4 miejsce w tabeli. W ten sposób pozostając w walce o miejsce na Worldsach. Niestety dla RNG, w jeszcze lepszej formie jest aktualnie LNG, a zwłaszcza ich jungler Tarzan. Dzięki jego zagraniom, w trzeciej rundzie play-offów drużyna z Shuzou wygrała ze zwycięzcami MSI 2021, których pokonała 3:1.

Kto zostaje w walce?

Obecnie walkę toczą cztery drużyny. Poza LNG zostały jeszcze Team WE, Edward Gaming i drużyna, która w letnim sezonie zajęła pierwsze miejsce w tabeli, czyli FunPlus Phoenix. Jeszcze dzisiaj poznamy zwycięzcę pierwszej rundy Upper Bracket, bo FPX walczą z LNG. Czy ich Miracle Run będzie trwać? Dowiemy się już niedługo. Za to wiemy na pewno, że LPL będą bardzo silnymi przeciwnikami na Worlds 2021.

Gdzie oglądać rozgrywki w Lola?

Play-offy LEC, a także nadchodzące mistrzostwa świata – Worlds 2021 możecie oglądać na Polsat Games. Transmisję znajdziecie w telewizji, a także w internecie na YouTube i Twitch.tv. Z kolei mecze LPL transmitowane są m.in. właśnie na ostatniej z tych platform.