Huni i jego jungler po za Dignitas!

lol lcs dig huni
Fot. Paul de Leon / Riot Games

Po ponad trzech tygodniach od tego, jak Dignitas ogłosiło, że pozwala Huniemu przeglądać oferty innych zespołów, o czym pisaliśmy tutaj, jego nazwisko nie znajduje się już dłużej na liście osób zakontraktowanych w zespole Dignitas według globalnej bazy danych kontraktowych.

Zmiana ta może wielu dziwić, jednak jej podstawy są dosyć proste. Dignitas nie dostało się do fazy pucharowej po porażce z Golden Guardian w meczu o szóste miejsce w dogrywkach, a Huni mocno przyłożył do tego rękę. Według danych statystycznych był drugim od końca toplanerem w tym sezonie LCS pod względem ilości zabójstw oraz KDA.

Huni nie jest jedyną zmianą w składzie drużyny, na początku tego tygodnia zniknęło z bazy nazwisko Griga, ich dotychczasowego junglera. Jednak w przeciwieństwie do Griga, Huni otrzymał podobno jeden z największych kontraktów w lidze, zaraz przed wiosennym splitem w 2020 roku.

Zobacz też:   Wyrzucone w błoto 2 mln?

Według doniesień Dignitas podpisał z Hunim dwuletnią umowę o wartości 2,3 miliona dolarów w listopadzie 2019 r. Raporty donoszą, że kontrakt jest gwarantowany, jednak dyrektor generalny Dignitas, Michael Prindiville, stwierdził w jednym z wywiadów, że umowa ta nie jest gwarantowana. Mimo wszystko wydaje się, że czas Huniego w Dignitas jest policzony.

Przypominamy, że letni split LCS 2020 rozpocznie się 13 czerwca.