European Masters, czy Polacy pozostaną niepokonani?

ago rogue european masters league of legends

Drugi dzień EU Masters już za nami. Znamy już ostateczne wyniki fazy Play-In. Jak ułożyła się tabela w grupie śmierci, w której to wczoraj królowało AGO Rogue?

AGO Rogue vs. Mousesports – pierwsze potknięcie

W trakcie pierwszej gry na Summoner’s Riftcie zmierzyli się ze sobą zawodnicy mousesports i AGO Rogue. W skład niebieskiej drużyny (MOU) wchodzili: Sett, Lee Sin, Corki, Varus i Rakkan, natomiast line up drużyny czerwonej (RGO) prezentował się tak: Jayce, Viego, Le Blanc, Ashe, Nautilius.

W okolicach trzeciej minuty Lucker był bardzo blisko zabicia supporta przeciwników, jednak w czasie trwania tej potyczki na dolnej linii zjawił się Pridestalkr, który z pomocą Gadgeta zdobył pierwszą krew zabijając Ashe.

Od tego momentu mousesports miało przewagę, którą z czasem tylko powiększało. W 15 minucie mieli prawie dwa tysiące złota przewagi, a także trzy zabójstwa do zera. Pierwszą eliminacje Rogue zdobyło w 16 minucie w trakcie dive’a Simmivaka, Luckera, Luroxa i Pyrka pod wieżą na środkowej alei. Udało im się pokonać Kamiliusa, ale Czekolad zdążył uciec.

Ostatecznie mecz skończył się zwycięstwem mousesports z wynikiem 11:4 i przewagą w złocie na poziomie ponad dziewięciu tysięcy.

AGO Rogue vs. eSuba – najszybsza mapa turnieju?

Mecz AGO Rogue z czeską drużyną eSuba rozegrał się bardzo szybko. RGO było po niebieskiej stronie i do składu wzięło Gnaara, Lee Sina, Le Blanc, Tristanę i Leonę, a u przeciwników pojawili się Kennen, Xin Zhao, Ryze, Kai’Sa oraz Rakkan.

W ciągu dziesięciu minut polska drużyna miała przewagę w złocie w wysokości prawie 3 tysięcy, a wynik w zabójstwach wynosił 9:4 z przewagą dla AGO. Czerwony nexus wybuchł już niedługo potem, bo cały mecz trwał 22 minuty. Nie udało się pobić rekordu najszybszej mapy Play-In’ów, ale było bardzo blisko.

Tym zwycięstwem AGO Rogue zagwarantowało sobie wyjście z grupy.

AGO Rogue vs. Vitality Bee – ostatnia mapa?

W pickach Rogue, które grało po niebieskiej stronie, zdecydowało się na Camille, Viego, Victora, Tristanę i Galio, a u ich przeciwników zawitali Jayce, Trundle, Sylas, Ezreal i Rakkan.

Pierwsza krew wpadła w ręce Vitality Bee, zrobili to Diplex z pomocą Skeanz’a w trakcie ganku na środkowej alei. Jednak Lurox szybko zareagował i razem z Simmivakiem udało im się zgładzić SLT i już w czwartej minucie wynik był wyrównany zarówno w kwestii zabójstw jak i złota.

Następne kilka minut rozgrywka była w miarę wyrównana, ale z czasem to francuska drużyna zaczęła zdobywać coraz większą przewagę w złocie i zabójstwach. Chociaż w 17 minucie RGO użyło Heralda do zniszczenie wieży drugiego tieru i pojawiła się nadzieja na powrót do gry, to niestety nie udało im się dostać na bazę przeciwnika.

Chociaż AGO Rogue nie poddało się bez walki to był to drugi mecz, który tego dnia przegrało. Mimo to zakwalifikowało się do kolejnego etapu turnieju. RGE skończyło z wynikiem 4:2, ex aequo z mousesports, więc dostaliśmy jeszcze dogrywkę.

AGO Rogue vs. mousesports – dogrywka

Niestety dogrywka nie skończyła się zwycięstwem AGO Rogue. Przegrali w 24 minuty z wynikiem 8:18. Ale szukajmy pozytywów! Zawodnik z Polski znajdują się na pierwszym miejscu w grupie D, bo w drużynie mousesports mamy w końcu Czekolada, który dzisiaj pokazał bardzo solidną grę, zarówno na środkowej jak i na górnej alei.