Rogue wygrywa z Misfits Gaming i awansuje na worldsy!

lol lec rogue larssen hans sama
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Za nam fenomenalne spotkanie, które znakomicie wprowadza w play-offy LEC. Rogue po zaciętej serii zwyciężyło 3-2 z Misfits Gaming.

Przed meczem wiadomym było, że stawka jest spora, gdyż zwycięstwo gwarantowało awans na worldsy. Faworytem było Rogue z uwagi na dużo lepszy bezpośredni bilans i bardziej doświadczony w grze na scenie oraz w BO5 skład.

Rogue 1-0 Misfits Gaming

Tahm Kench / Xin Zhao / Lucian / Ziggs / Leona – Gnar / Viego / Ryze / Ashe / Nautilus

Od samego początku pierwsza mapa układała się znakomicie dla Rogue. Łotrzyki zdobyły pierwszą krew po świetnym zejściu Inspireda na górną aleję. Za to chwilę później zobaczyliśmy akcję na dolnej alei. W tej od razu po teleportacji pojawili się Odoamne i Larssen i wyeliminowali trójkę rywali. Natomiast później nie było już co zbierać. Rogue deklasowało rywali w walkach drużynowych.

Rogue 1-1 Misfits Gaming

Renekton / Viego / Orianna / Varus / Braum – Camille / Xin Zhao / Leblanc / Xayah / Rakan

Bardziej wyrównana była druga gra dzisiejszego wieczoru. Z początku to Misfits Gaming prowadziło, ale potem sytuacja zrobiła się bardziej zacięta. Jednak w najważniejszych walkach HiRit, który na wcześniejszej mapie był winowajcą porażki, tym razem poprowadził Króliczki do zwycięstwa.

Rogue 2-1 Misfits Gaming

Camille / Viego / Leblanc / Kog’Maw / Lulu – Fiora / Xin Zhao / Zoe / Ashe / Braum

Trzecia mapa była pewnym powrotem do tej pierwszej. Rogue znów dominowało od początku gry. Za to Misfits popełniało spore błędy spowodowane najprawdopodobniej brakiem dobrego skomunikowania zagrań. Tylko tak można wytłumaczyć to, że w walce na górnej alei najpierw wszedł Razork, a dopiero jak zginął, to wszedł HiRit. Do tego Łotrzyki podejmowali smoki i powoli snowballowali rozgrywkę.

Rogue 2-2 Misfits Gaming

Camille / Viego / Lulu / Ashe / Leona – Jayce / Xin Zhao / Leblanc / Jhin / Trundle

Przez moment trwania czwartej odsłony serii wydawać się mogło, że Rogue pójdzie po 3-1. Jednak potem Misfits się odpaliło, a największą przewagę znów kreował koreański toplaner. Za to w ostatniej walce drużynowej Kobbe wysadził wszystkich.

Rogue 3-2 Misfits Gaming

Gwen / Viego / Syndra / Varus / Rell – Gnar / Xin Zhao / Akali / Ashe / Nautilus

Ostatnia mapa była bardzo wyrównana. Misfits Gaming robiło smoki, ale Rogue dalej się utrzymywało w walkach drużynowych. Natomiast kluczowa była ta w 26 minucie, gdyż Inspired zrobił PENTAKILLA! Po tym MSF już się nie pozbierało i Łotrzyki wygrały następną akcję. Nagrodę MVP serii dostał oczywiście właśnie polski jungler.