Ultraliga: IHG w wielkim finale, AGO kończy na 3 miejscu!

lol ultraliga ihg lequ
Fot. Illuminar Gaming

Faworyci do zwycięstwa w wielkim finale nawet tam nie trafiają. IHG zwycięża 3-0 z AGO po serii, która była jednym wielkim emocjonalnym roller coasterem!

AGO Rogue 0 – 1 Illuminar Gaming

Gankplank / Viego / Viktor / Varus / Thresh vs. Camille / Lee Sin / Orianna / Ezreal / Leona

Pierwszą mapę, draft, a co za tym idzie serię AGO rozpoczęło po niebieskiej stronie zgodnie ze swoim wyborem przed rozpoczęciem serii. W fazie wyborów AGO zdecydowało się na bardzo szybki wybór Varusa dla Luckera. Odpowiedzią był lock Camille dla LeQu, z której jest doskonale znany.

Pojedynek rozpoczął się od agresywnych zagrań ze strony IHG na górnej alejce marnując Błysk i Teleportację Sinmivaka. AGO odpowiedziało jeszcze większą agresją. Najpierw Lurox ukradł red buffa Chrisowi, następnie w walce 2v2 razem z midlanerami zdobył pierwszą krew na Oriannie Eścika.

To nie był koniec walk. Już parę chwil później na górnej rzece w pierwszej walce drużynowej tej serii upadł LeQu oraz Lurox. Po kolejnej wymianie na dolnej alejce AGO pokazało lepsze przygotowanie do tej serii i już prowadzili przewagą 2000 sztuk złota.

Pierwsza cegła dzięki Heraldowi padła na konto AGO na dolnej alejce. Druga wieża również upadła dla akademii Rogue, tym razem rujnując królestwo LeQu. Plusem tej sytuacji dla IHG był fakt, że ZAMULEK cały czas spokojnie farmił na dolnej alejce odrabiając stratę złota. Niestety dla nich zawodnicy AGO zauważyli tę sytuację i bardzo szybko przenieśli wszystkie zasoby na dolną część mapy. Tam zabezpieczyli smoka oraz odebrali Ezrealowi jego źródło złota.

Zobacz też:   Ultraliga: Delegacja na EU Masters wyłoniona!

Przewaga około 7 tysięcy złota w 15 minucie gry była na tyle druzgocąca, że AGO mogło przejąć kontrolę nad całą mapą i pukać do inhibitorów przeciwnika.

Dopiero 10 minut później Illuminar złapało kontakt z przeciwnikiem w walce. Mimo nadal tak samo sporej straty byli w stanie w walce drużynowej wykluczyć dwóch zawodników AGO i nadal odkładać podejście pod Nashora przez przeciwnika. IHG niesione sukcesem z poprzedniej walki zainicjowało kolejną walkę pod smokiem. Niestety ta nie była tak udana i łupem ekipy Luroxa padł smok oraz prawie unicestwienie drużyny przeciwnej. Od tego momentu AGO było ustawione w pozycji punktu duszowego.

Taniec na środkowej alejce trwał do 29 minuty, gdy ZAMULEK dał się wyłapać za pomocą Q Varusa. Wtedy AGO było wreszcie w stanie zabrać wzmocnienie Barona na swoje konto. Okazało się, że Nashor był dla nich przekleństwem. Zbyt mocno chcieli zakończyć rozgrywkę, co skończyło się nieudaną walką drużynową w dżungli przeciwnika i wykluczeniem kilku zawodników AGO. To wystarczyło IHG zabrać smoka, aby o kolejne kilka minut oddalić smoczą duszę od przeciwnika.

Drobne wymiany na mapie trwały do powstania kolejnego smoka. Wtedy genialna inicjacja IHG dała im kolejną wygraną walkę drużynową, smoka oraz… pierwszego w tej serii Barona Nashora!

Gra pozycyjna między tymi dwoma drużynami trwała jeszcze kilka minut, aż wreszcie IHG znalazło perfekcyjne wejście w AGO i unicestwienie przeciwnej drużyny. Z tak długimi czasami odrodzenia zawodników w 50 minucie gry Illuminar było w stanie zakończyć pierwszą mapę wygraną na swoje konto!

AGO Rogue 0 – 2 Illuminar Gaming

Dr. Mundo / Xin Zhao / Karma / Jinx / Thresh vs. Camille / Viego / Seraphine / Aphelios / Braum

Draft na drugiej mapie miał kilka ciekawych plot twistów. AGO ponownie przepuściło przez fazę blokad Camille, wykluczając Ziggsa, Dianę oraz Nidalee. Interesujący ze strony IHG jest bardzo wysoki wybór Apheliosa w odpowiedzi na Thresha akademii Rogue.

Na pierwszą krew musieliśmy czekać ponad 5 minut, ale co to była za walka! Dzięki teleportacjom oraz zejściom ze środkowej alejce początkowo nic nieznacząca walka zamieniła się w olbrzymią walkę drużynową, z której padło aż 6 zabójstw w tym tylko 2 dla IHG! Ponownie to AGO jeszcze przed 10 minutą gry wysunęło się na sporą przewagę złota.

Kolejne minuty gry przypominały do złudzenia poprzednią mapę. To ponownie AGO zdobyło Heralda i darmowe złoto z opancerzenia wież przeciwnika. Oczywistym rezultatem było tutaj zdobycie pierwszej cegły właśnie przez tę ekipę.

Od 20 minuty AGO z przewagą 4 tysięcy sztuk złota zaczęło grać wokół Barona w poszukiwaniu okazji do zdobycia tego obiektu oraz szybkiego zakończenia rozgrywki. Nie udało im się odnaleźć Nashora, natomiast udało się odnaleźć trzy trupy na środkowej alejce na konto Jinx.

AGO już widziało siebie w pozycji tryumfatora tej mapy. Niestety dla nich po raz kolejny popełnili błąd i Lucker upadł w lesie przeciwnika, a IHG zdobyło cztery darmowe zabójstwa, smoka oraz Barona. Wielkie oko ponownie było w grze o tę serię.

Mimo zdobycia wzmocnienia IHG nie było w stanie znaleźć sukcesów na mapie. Dopiero, gdy Baron dochodził do końca Illuminar ponownie we własnym lesie znalazło genialną inicjację. Trzy zabójstwa na przeciwnikach pozwoliło im niemal wyrównać wynik złota w tej serii.

Gdy wydawało się już, że IHG idzie pewną ręką po wynik 2-0 wykonali swój popisowy numer o nazwie… IHG Nashor. Illuminar popełniło błąd w walce drużynowej, a ZAMULEK został wyłapany. AGO Rogue z Baronem Nashorem próbowało skończyć rozgrywkę. Niestety nie dali rady i mimo czystego Nexusa zostali unicestwieni. Wysokie Death Timery przeciwnika już drugi raz pozwoliły IHG podejść pod bazę przeciwnika i skończyć mecz. To Illuminar Gaming było w tym momencie w punkcie meczowym tej serii!

AGO Rogue 0 – 3 Illuminar Gaming

Jayce / xin Zhao / Twisted Fate / Jinx / Thresh vs. Camille / Lee Sin / Seraphine / Ezreal / Leona

Draft na trzeciej mapie przypominał niemal idealnie ten z poprzedniej gry. Jedyną różnicą w pierwszej rotacji był Ezreal dla ZAMULKA, a następnie Lee Sin na ostatnim wyborze. Druga rotacja przyniosła nam więcej nowości. Tam zobaczyliśmy Twisted Fate’a dla Chresa oraz Jayce’a dla Sinmivaka. Odpowiedzią IHG na te wybory były znane z poprzednich gier Leona oraz Seraphine.

W trzeciej grze AGO zachowało regułę i to oni zdobyli pierwszą krew i to w najlepszym miejscu! Zabójstwo wpadło na konto Jayce’a w momencie, kiedy fala była ustawiona pod wieżą IHG. Utrzymanie Camille z daleka od farmy i doświadczenia to zdecydowanie to, czego AGO by sobie życzyło w tej grze.

AGO wiedziało, że nie może odpuszczać. Early game to była jedyna droga dla nich, aby zwyciężyć w tej serii. Kolejne zabójstwa i obiekty na mapie potwierdzały ten plan. Jednakże obydwie poprzednie gry w tej serii rozpoczynały się identycznie.

Kolejne minuty gry nadal toczyły się pod dyktando AGO, a wszyscy… dopatrywali się w tym powtórki poprzednich map. Podejścia pod górną i dolną alejkę oraz gra lasem wyglądała identycznie jak we wcześniejszych rozgrywkach. Fani IHG czekali w tym momencie na potknięcie, które miałoby być punktem zwrotnym tej mapy.

Walka ta przyszła w 23 minucie, gdzie IHG znalazło wykluczenia na zawodnikach przeciwnej drużyny, a tym samym pierwszy smok trafił na konto tej ekipy.

AGO nie znając sposobu na przejście przez IHG raz po raz próbowało zdobyć Nashora, jednak byli bardzo ostrożni. Nie chcąc przegrać serii na tym obiekcie przerywali każdą próbę zdobycia tego wzmocnienia. Ich małym sukcesem musiało być zadowolenie się zdobyciem smoczej duszy po raz pierwszy w tej serii.

Prawdziwy zwrot przyszedł w 36 minucie, gdy IHG zdobyło Starszego Smoka. On pozwolił im wyeliminować Pyrkę oraz… Barona Nashora. Ten dał im zwycięstwo w serii!

Przed nami tylko finał

Już jutro o godzinie 17:30 rozpoczniemy Wielki Finał 6 sezonu Ultraliga. Wielu fanów przez cały sezon stawiało na różne scenariusze finału. Wymieniano wśród faworytów AGO Rogue, Team ESCA Gaming czy K1CK. Finału, w którym staną naprzeciwko siebie PDW oraz IHG nie zakładał prawie nikt. Kto zdobędzie Mistrzostwo? Czy będzie to genialny debiut PDW, czy może tytuł wróci do IHG? Tego dowiemy się już jutro podczas serii, którą będziemy mogli oglądać na kanale Polsat Games na Twitch.tv oraz YouTube!