Ultraliga: czas na finały i… powrót na scenę!

lol ul scena
Fot. Ultraliga / Radosław Makuch
- Reklama -

Od przyszłego roku Ultraliga przestanie istnieć w takiej formie, jaką znaliśmy ją do dzisiaj. Z tej okazji Polsat zaprasza nas na ostatnią kolejkę do studia!

Powrót do Warszawy!

Mówiło się o powrocie Ultraligi do studia od dawna, ale cały czas były to tylko plotki. Gdy rozpoczęliśmy fazę pucharową z domu niemal wszyscy stracili nadzieję. A jednak Polsat miał dla nas jeszcze jedną niespodziankę. Na ostatni, finałowy tydzień, razem z PDW, IHG oraz AGO wracamy do studia!

AGO w dolnej drabince

Dwie serie – dokładnie tyle dzieli nas od zakończenia fazy pucharowej. Ultraliga w tym sezonie była bardzo przewrotna i pełna zaskoczeń oraz niespodzianek. Największą z nich była porażka AGO przeciwko PDW w ich pierwszym pojedynku w tych pucharach. I to nie byle jaka porażka! Ekipa Zeturala zmiażdżyła akademię Rogue druzgocącym wynikiem 3-0 nie pozostawiając im cienia wątpliwości, kto tego dnia dominował na Rifcie.

- Reklama -
Zobacz też:   Opublikowano fragment Arcane - serialu Netflixa w świecie League of Legends!

Porażka była o tyle bolesna dla AGO, że zwycięzca tego pojedynku otrzymywał bezpośredni awans do finału oraz do głównej fazy EU Masters. Teraz ekipa Luckera nie dość, że nie ma zapewnionego udziału w głównym EUM, to jeszcze ich udział w finale i walce o tytuł Mistrza Polski nadal stoi pod znakiem zapytania.

Powrót IHG

Po kolejnym przeciętnym sezonie w Ultralidze mało kto widział IHG na EU Masters. Zajęli odległe 5 miejsce i musieli przedzierać się przez puchary z najniższej pozycji. Już na sam start sprawili wielu niespodziankę eliminując K1CK po długiej, 5 mapowej serii.

Zobacz też:   Treatz wraca na rolę wspierającego w 2022!

Drugie ich spotkanie w tym sezonie poszło o wiele łatwiej. Team ESCA Gaming, który miał być jednym z trzech delegatów Polski na EU Masters również poległ przeciwko IHG. Illumaci mieli utrudnione zadanie w tej serii od samego początku. Każdą mapę musieli zaczynać bez trzech dowolnych meta banów, ponieważ wykluczenie Kassadina, Kayle oraz Corkiego było obowiązkowe. Mimo to, dali radę zwyciężyć tę serię i to oni zameldowali się jako trzeci slot Ultraligi na EU Masters.

Kto wejdzie do finału?

W dzisiejszej serii AGO vs. IHG może stać się wszystko. Na papierze zdecydowanym faworytem jest AGO Rogue. Jednak pokazali oni już, że nie są idealnym składem i potknięcia, nawet całkiem spore, zdarzają im się jak każdemu innemu. Po drugiej stronie w roli underdoga stanie Illuminar Gaming. Nikt nie spodziewał się ich obecności tak daleko, a na pewno nie przeciwko akademii Rogue. Czy zaskoczą również w tej serii? Dowiemy się już dzisiaj wieczorem!

Transmisja

Transmisja spotkań odbędzie się jak zwykle na kanałach Polsat Games na Twitch.tv oraz YouTube od godziny 17:30! Będą to ostatnie spotkania Ultraligi w tym roku.

- Reklama -