Treatz wraca na rolę wspierającego w 2022!

lol lec sk gaming treatz
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Po rozczarowującym sezonie letnim w SK Gaming, Treatz zapowiada zmiany. Wspierający ma wrócić na swoją poprzednią rolę po letnim splicie spędzonym w lesie!

Zmiany przed sezonem

Przed rozpoczęciem minionego sezonu LEC do fanów z Europy doszły słuchy o szalonych zmianach ról wśród zawodników. Jak przeniesienie Bwipo na dżunglę miało sporo sensu i odnalazł się w tej roli, tak umieszczenie również w lesie Treatza okazało się pomyłką.

Zobacz też:   Ultraliga: Delegacja na EU Masters wyłoniona!

W tym sezonie w przeciwieństwie do poprzedniego SK gaming nie dało rady awansować do fazy pucharowej. Z wynikiem 5-13 i trzema porażkami z rzędu w finalnym tygodniu zajęli dopiero odległe 13 miejsce w fazie zasadniczej LEC.

Stary ład na 2022

Obecny leśnik ekipy potwierdził, że jego sytuacja ma się zmienić. Słowo “obecny” nie jest tutaj przypadkowe, albowiem Treatz ma wrócić na rolę wspierającego.

Zobacz też:   Ultraliga: PDW w Wielkim Finale turnieju!

Treatz o nadchodzącej zmianie poinformował za pomocą swojego Instagrama. W poście zawodnik podziękował fanom za wsparcie:

“Nasz split dobiegł końca i nadszedł czas, aby niedługo wrócić do Szwecji i cieszyć się wolnym czasem. Ten rok był rollercoasterem, ale nie żałuję i cieszę się z wysiłku, jaki włożyłem. Nie mam pojęcia, co przyniesie przyszłość, ale wiem, że będzie lepiej, dziękuję wszystkim za wsparcie.”

Na zakończenie dodał wspomnianą wcześniej informację, że w przyszłym sezonie wróci na pozycję supporta.

Treatz zmieni drużynę?

Pikanterii temu wpisowi dodaje fakt, że Treatz nie wspomniał z jaką drużyną będzie rozgrywał spotkania w przyszłym sezonie. Warto tutaj zauważyć, że kontrakt Szweda kończy się 15 listopada i obecnie nie ma żadnych informacji o jego przedłużeniu. Możliwe, że zawodnik skusi się na ofertę innej drużyny z Europy, bądź… wybierze się za ocean. Wszystkiego z pewnością dowiemy się przed rozpoczęciem kolejnego splitu rozgrywek League of Legends.