Twitch wprowadza tańsze subskrypcje w Polsce!

twitch tv
Fot. Twitch

Temat wysokich cen subskrypcji dla widzów w Polsce powracał co parę tygodni. Twitch postanowił zareagować i.. zmniejszył ceny w wielu krajach na świecie!

Nie ma co ukrywać, że cena subskrypcji naszych ukochanych kanałów na Twitchu w Polsce jest o wiele bardziej zaporowa, niż dla widza z Ameryki. 5 dolarów dla mieszkańca USA, a 5 Euro dla fana z Polski stanowi sporą różnicę. Przełożyło się to również na statystyki aktywnych subskrypcji. Za oceanem było ich dwa razy więcej niż w Europie.

Zobacz też:   Goredrinker i Divine Sunderer najlepsze u Bruiserów!

Zmiana cen subsrypcji Twitch!

Twitch postanowił dokonać analizy rynku i zmienić cenę subów w dwóch krajach. Środowiskiem testowym na platformy został Meksyk oraz Turcja. Jak się okazało po paru tygodniach testów był to strzał w dziesiątkę. Ilość subów w tych rejonach zwiększyła się parokrotnie!

Zobacz też:   Tymi bohaterami będziemy wygrywać w patchu 11.15!

Po tak dużym sukcesie Twitch postanowił wprowadzić zmiany w wielu krajach na całym świecie, w tym w Polsce. Niestety tutaj już zmiana nie jest tak duża jak można by tego oczekiwać. Koszt suba w naszym kraju zmienił się z 4,99 na… 3,99 Euro. Dla wielu nadal może się to wydawać niesprawiedliwe, ponieważ w tym samym koszyku cenowym wylądowały takie kraje jak Francja, Niemcy, Finlandia, Włochy czy Austria.

Na liście znalazły się kraje, które uzyskały naprawdę potężne zniżki. Te największe możemy zaobserwować m.in. w Armeni, Macedoni czy Gruzji. Cena subskrybcji będzie tam teraz wynosić jedynie 1,49$. Rekordzistą pod tym względem natomiast jest Turcja. Od teraz sub będzie tam kosztował według aktualnego kursu walut… 1 Euro.

Zobacz też:   League of Legends patch 11.16 - zmiany Sony i Dark Seala!

Pełną listę krajów, których dotyczy zmiana można znaleźć w systemie pomocy Twitch.

Co z twórcami z Polski?

Twitch twierdzi, że zarobki twórców nie powinny ulec pogorszeniu przez zmianę cen… a nawet się zwiększyć. W regionach testowych zaobserwowano znaczący wzrost przychodów streamerów. Jednak w krajach testowych, czyli w Meksyku i Turcji obniżka wynosiła odpowiednio 50% i 80%. Skąd pewność, że w Polsce będzie tak samo? Na to Twitch też ma rozwiązanie. Platforma uruchomi 12 miesięczny program, mający za zadanie wyrównać ewentualne straty twórców i dać czas im i ich społeczności na dopasowanie się do zmian. W przypadku, gdy streamer będzie teraz zarabiał mniej Twitch przeanalizuje jego profil i w przypadku, gdy zmniejszone przychody nie są winą mniejszej godzin transmisji wypłaci twórcy wyrównanie przychodów.