Ultraliga: IHG po raz kolejny powraca na EU Masters!

lol ultraliga ihg lequ
Fot. Illuminar Gaming

Mimo przeciętnego sezonu zasadniczego IHG pokazało swoją siłę w fazie pucharowej 6 sezonu Ultraliga rozprawiając się z Team ESCA Gaming 3-1!

ESCA to ekipa, której obecności w tych finałach nikt się nie spodziewał na początku sezonu. Jaqen, Xeonerr, Dawidsonek, harpoon i marlon to mieszanka jaką drużyna ze Śląska złożyła ze swoich zawodników z wiosennego sezonu przy wsparciu młodej krwi oraz najlepszego Kassadina w Polsce.

Po drugiej stronie mapy stanęło odświeżone IHG. Organizacja, która po sezonie letnim zmieniła cały swój skład. Mamy tutaj mieszankę międzynarodowego doświadczenia w połączeniu z młodą krwią perspektywicznych zawodników. LeQu, Chris, Escik, Zamulek oraz xCharm mają w tej serii wiele do udowodnienia kibicom oraz samym sobie!

Illuminar Gaming 1 – 0 Team ESCA Gaming

Gangplank / Lee Sin / Viktor / Aphelios / Thresh vs. Olaf / Xin Zhao / Ryze / Ezreal / Braum

Pierwsza mapa rozpoczęła się od standardowych wykluczeń przeciwko TEG. IHG zbanowało Kayle, Corkiego oraz Kassadina. Dodatkowo został podebrany Viktor. Ostatecznie Dawidsonek został zmuszony do gry Ryzem. Reszta draftu również przemawiała na korzyść IHG.

Zobacz też:   Ultraliga: PDW w Wielkim Finale turnieju!

Na pierwszą krew w tym spotkaniu musieliśmy czekać aż do 10 minuty gry. Ku uciesze fanów IHG trafiła ona do Zamułka i jego Apheliosa, co jest bardzo dobrą lokatą złota. W międzyczasie IHG zdobyło również pierwszego smoka mapy.

Dwie pierwsze wieże na mapie upadły niemal jednocześnie. Illuminar spóźniło się o parę sekund w zdobyciu pierwszej cegły, jednak to oni wzięli strukturę na dolnej alejce nadal umieszczając cenne złoto na Apheliosie.

Zobacz też:   Goredrinker i Divine Sunderer najlepsze u Bruiserów!

Na pierwszą walkę drużynową musieliśmy czekać do 14 minuty. Tam ESCA zdecydowała się na agresywne wejście w dolną alejkę przeciwnika. Niestety dla nich popełnili wiele błędów podczas tej akcji, ostatecznie oddając dwa darmowe zabójstwa dla super skalującego IHG.

W 20 minucie rozgrywki Illuminar posiadało przewagę jedynie 2 tysięcy sztuk złota, jednak mimo to zdecydowało się na rozpoczęcie Barona, aby wymusić walkę drużynową. Mimo próby walk z obydwu stron nikt nie zginął. Nawet nie udało się wymusić teleportacji od Dawidsonka.

Zobacz też:   Tymi bohaterami będziemy wygrywać w patchu 11.15!

Więcej akcji dostarczyła nam kolejna walka o smoka. Mimo, że IHG pokonało dwóch przeciwników to drużyna czerwona zdobyła smoka tym samym unikając oddania Smoczej Duszy na konto przeciwników.

Zawodnicy Team ESCA Gaming będąc pod ścianą musieli podejmować skrajne decyzje, aby próbować utrzymać się na tej mapie. Oddając czwartego smoka IHG postanowili wymienić smoczą duszę za Barona. Niestety dla nich przeciwnicy zorientowali się o co chodzi w ich planie i genialną kanonadą GangPlanka przerwali Nashora jednocześnie zdobywając duszę. Rozbita ESCA zaczęła się wycofywać, co wykorzystała ekipa Zamułka niszcząc przeciwników i niemal kończąc to spotkanie zwycięstwem.

Illuminar odpowiadając na ruch przeciwnika wzięło Barona dla siebie, podczas gdy ekipa z Tarnowskich Gór musiała skupić się na obronie bazy przed zalewającymi ją sługusami. Skończenie meczu na osłabionych przeciwników ze wzmocnieniem Barona Nashora było tylko formalnością dla IHG i Nexus eksplodował już kilka sekund później.

Illuminar Gaming 2 – 0 Team ESCA Gaming

Camille / Viego / Viktor / Varus / Thresh vs. Renekton / Lee Sin / Kog’Maw / Ezreal / Braum

Na drugiej mapie IHG nie odpuściło midlanerowi przeciwnej drużyny. Ponownie zobaczyliśmy trzy te same bany wycelowane w Dawidsonka. Tym razem ESCA również ugryzła w komforty przeciwnika wyłączając Apheliosa i GangPlanka. Niespodzianką draftu jest z pewnością Kog’Maw dla Dawidsonka na środkowej alejce po nieudanym eksperymencie jakim był jego Ryze.

Tym razem pierwsza krew ponownie została wzięta przez IHG, jednak jej zdobywcą został Eścik. Gra nabrała rumieńców już we wczesnych etapach rozgrywki. Illuminar zdobyło pierwszego Heralda oddając w zamian smoka.

ESCA nie odpuszczała w kolejnych minutach spotkania. Zanurkowali po LeQu zdobywając zabójstwo i opancerzenie wieży. IHG odpowiedziało bardzo zgraną akcją na dolnej alejce, zdobywając zabójstwa na konto Viego oraz Camille. Pozytywem tej akcji dla TEG mogą być już łącznie dwa zabójstwa na koncie Kog’Mawa.

18 minuta przyniosła kolejną walkę na środku. Drużyny wymieniły się zabójstwami na swoich wspierających. Z wyniku tej walki zdecydowanie bardziej może być zadowolona ESCA zdobywając kolejne zabójstwo dla Dawidsonka.

IHG musiało zareagować na skalowanie przeciwnika. Postanowili uskutecznić szaloną zagrywkę w której oddali przeciwnikowi punkt duszowy w zamian za dwie wieże na górnej alejce. Mimo utraty smoka od tego to Illuminar prowadziło w złocie w tym meczu.

Dopiero po 22 minucie dostaliśmy walki drużynowe na całej mapie. Starcia rozpoczęły się od upadku Chrisa. Następnie IHG odpowiedziało zabójstwem Renektona. To był niestety dla nich tylko haczyk, aby odciągnąć ich uwagę od Barona Nashora. IHG nie zdążyło przybyć na miejsce na czas, a TEG uciekło z darmowym potężnym wzmocnieniem.

Zobacz też:   Ultraliga: PDW jedzie na EU Masters!

Baron nie powstrzymał IHG przed wykluczeniem aż trzech przeciwników IHG w walce o smoka, a ESCA musiała czekać kolejne 4 minuty na szansę zdobycia smoczej duszy. W samej walce ważnym aspektem był upadek Dawidsonka. Nie dość, że stracił swoje dodatkowe AP z Dark Seala, to oddał przeciwnikowi zakończenie serii warte aż 1000 złota.

Wszystko wskazywało na to, że decydująca walka odbędzie się pod smokiem. Jednak TEG postanowiło odpuścić po tym, jak Jaqen dał się wyłapać. Mimo, że udało mu się tę walkę przeżyć musiał on się wycofać, a jego drużyna nie chciała ryzykować walki 4 vs 5.

Seria znalazła rozwiązanie w tańcu na rzece, gdy xCharm wyłapał przeciwnego Lee Sina skutecznym hookiem. Bez jednego ze swoich zawodników ESCA była bezradna, co pozwoliło IHG zakończyć spotkanie i ustawić się w punkcie meczowym całej serii.

Team ESCA Gaming 1 – 2 Illuminar Gaming

Fiora / Trundle / Viktor / Sivir / Thresh vs. Gnar / Xin Zhao / Orianna / Tristana / Alistar

Na ostatniej mapie doszło do zamiany stron. Nie zmieniły się za to wykluczenia ze strony IHG. W wybranych bohaterach o wiele więcej komfortowych postaci mogliśmy zobaczyć wreszcie po stronie TEG. Pojawiły się tam Fiora, Trundle oraz Viktor dla Dawidsonka.

Już w pierwszych minutach ESCA rozpoczęła agresywne zagrania. Przytomne zejście Trudnle na dolną alejkę i genialne zagrania Thresha pozwoliły im zdobyć pierwszą krew na Tristanie. Na odpowiedź IHG nie musieliśmy długo czekać i szybkie dwa zabójstwa na konto Chrisa wpadły na środkowej alejce.

Mimo odpowiedzi od pierwszych minut widzieliśmy, że ESCA znalazła wreszcie swój styl i tempo w tej grze. Zamułek został całkowicie zniszczony we wczesnych etapach rozgrywki i zanim mogliśmy dobrze wczuć się w tę mapę jego wynik wynosił już 0/3/0 i 40 minionów straty.

Tak duża dominacja zdobyta w pierwszych minutach gry pozwoliła zbudować TEG przewagę 5000 sztuk złota już przed 20 minutą. Dodatkowo IHG nie miało żadnych perspektyw na poprawę swojej sytuacji. Dzięki bardzo proaktywnej grze Fiory niemożliwe było nawet zdobywanie złota i doświadczenia przez zawodników IHG na bocznych alejkach.

IHG próbowało powrotu do serii w szalonych zagraniach. Po niespodziewanym wykluczeniu Fiory udali się od razu na Barona, którego ESCA się nie spodziewała. Mimo, że ten obiekt udało się zdobyć IHG stracili oni trzech zawodników w ucieczce przed przeciwnikiem. Nie mniej zdobyte wzmocnienie pomogło drużynie w zdobywaniu doświadczenia oraz złota na mapie.

Kolejna walka drużynowa nadeszła przed 30 minutą. IHG udało się zająć rzekę przed pojedynkiem o smoka. Mimo o wiele lepszych pozycji i zagrań, to przewaga ekipy Dawidsonka była zbyt potężna. Zagrania IHG zostały skontrowane tonami obrażeń.

Rezultat był łatwy do przewidzenia. TEG zdobyło Barona Nashora, a chwilę później zakończyło spotkanie zwycięstwem zsyłając serię na czwartą mapę!

Illuminar Gaming 3 – 1 Team ESCA Gaming

Gnar / Viego / Viktor / Ezreal / Rakan vs. Fiora / Trudnle / Kog’Maw / Tristana / Thresh

W czwartej mapie serii zobaczyliśmy powrót IHG na niebieską stronę mapy oraz natychmiastowy powrót Viktora dla tej drużyny. W odpowiedzi TEG wybrała Fiorę i Thresha – dwie postacie, które dały im zwycięstwo na poprzedniej mapie.

Pierwsza krew wróciła na stronę IHG. Chris pozbawił Dawidsonka życia, Błysku oraz perspektywy na spokojnie zbieranie doświadczenia oraz zachowanie teleportacji we wczesnym etapie rozgrywki.

Chris na tym nie poprzestał. Razem ze swoim toplanerem oraz wspierającym doprowadził do genialnego wejścia na górnej alejce w zawodników przeciwnej drużyny i obok jego Viego oglądaliśmy już wynik 3/0/0.

Mimo solidnej przewagi IHG nie ustrzegli się oni błędów. Nietrafiona teleportacja LeQu na dolną alejkę pozwoliła Jaqenowi zdobyć darmową wieżę na górnej alejce. W odpowiedzi na to Illuminar zainicjowało cudowną dla nich walkę na górnej rzece, która zaowocowała podwójnym zabójstwem oraz Heroldem.

Aktywna gra Jaqena na Fiorze pozwoliła zdobyć TEG przewagę w tej grze, jednak wszystko posypało się poprzez jedną błędną decyzję ESCA. Będąc pewnym siebie na Rifcie rozpoczęli Barona Nashora. Był to niestety dla nich typowy “IHG Nashor”. Illuminar zagrało własną klątwę na przeciwnika i zdobyli Barona kosztem życia zawodników Team ESCA Gaming.

Z tak dużą przewagą na mapie Illuminar miażdżyło swoich przeciwników na każdym froncie. Tak było dokładnie do powstania kolejnego Barona Nashora. Ten miał zostać zabezpieczony przez IHG, jednak IHG Baron tym razem został zagrany przez autorów tego zagrania. Dawidsonek dał radę ukraść Nashora, a gra znów wróciła do punktu wyjścia.

TEG na swoje nieszczęście utraciło zdobytą szansę dając się wyłapać dwóm zawodnikom we własnym lesie. Ta strata pozwoliła IHG zdobyć środkowy inhibitor oraz Smoczą Duszę.

Zdobyta przewaga pozwoliła IHG zakończyć spotkanie parę chwil później zabezpieczając sobie bilet na letnią edycję EU Masters!

Finały na horyzoncie!

Przed nami w fazie pucharowej 6 sezonu Ultraliga zostały już tylko dwie serie. Pierwszym ze spotkań będzie tzw. mały finał. Pojedynek IHG z AGO Rogue. Ci drudzy sensacyjnie zostali odesłani do dolnego drzewka po porażce 3-0 na PDW. Zwycięzca tego spotkania będzie walczył o 1 miejsce przeciwko PDW. Czy akademia Rogue dostanie okazję do rewanżu czy może niespodziewanie przedwcześnie zakończy udział w pucharach dowiemy się już za tydzień. Transmisja spotkań jak zwykle na kanałach Polsat Games na Twitch.tv oraz YouTube!