Ultraliga: PDW w Wielkim Finale turnieju!

lol ultraliga pdw dv1 czajekk

PDW po totalnej dominacji w dwóch pierwszych grach awansuje do finału playoffów Ultraliga! Wygrywają oni 3-0 z AGO ROGUE, które było zdecydowanym faworytem!

PDW 1-0 AGO Rogue

Camille / Nocturne / Twisted Fate / Ziggs / Trundle vs. Renekton / Lee Sin / Graves / Xerath / Tahm Kench

Ziggs został wybrany na firstpick. Jako ostatni został wybrany Graves. First blood wpadł na bocie na konto PDW. Wczesna faza gry zdecydowanie lepiej rozegrana przez drużynę PDW. 7:2 w zabójstwach oraz zdobyty Herald w 11 minucie. Krótko po tym zdobyta pierwsza wieża, piekielny smok i przewaga w złocie wynosiła już 4000 złota. Rozpędzali się oni coraz szybciej. Zdobyty ACE w 23 minucie pozwolił im poskromić Barona! 10000 złota przewagi zwiastowało zwycięstwo PDW na pierwszej mapie.

Jedyne co pozostało AGO ROGUE, to bronić swój goły już w tamtym momencie Nexus. Jednak brzmiało to, jak rzecz niemożliwa do wykonania, będąc tak bardzo do tyłu. Zdobycie drugiego Nashora przez PDW pozwoliło im zakończyć ten mecz, widząc na ekranach napis “zwycięstwo”.

PDW 2-0 AGO Rogue

Jax / Lee Sin / Twisted Fate / Tristana / Trundle vs. Camille / Viego / Galio / Samira / Leona

Tym razem jako pierwszy został wybrany Lee Sin. Na lastpick wybór padł na Samirę. Gank na topie na trzecim poziomie ze strony Luroxa powinien zakończyć się pierwszą krwią. Niestety tak się nie stało, bo leśnik uderzył głową w ścianę po nieudanym flashu. Mimo wszystko udało mu się chwilę później zreflektować i zdobyć pierwsze zabójstwo na środkowej alei. PDW zaś zdobyli Heralda, tak jak to było na pierwszej mapie.

Tym razem wczesna faza gry wyglądała dużo lepiej ze strony AGO ROGUE niż na poprzedniej mapie. Po 15 minutach gry wykres złota był wyrównany. Powoli przejmowali oni kontrolę nad tym meczem. Trzy zdobyte smoki w 21 minut zdecydowanie to potwierdzały. Jednak po co to wszystko, gdy dwie minuty później przegrali oni teamfight, który pozwolił drużynie niebieskiej zdobyć Nashora. O zdobyciu duszy smoka Lurox i spółka musieli, póki co zapomnieć. PDW zaczęło zgniatać AGO ROGUE w walkach drużynowych.

AGO Rogue 0-3 PDW

Dr. Mundo / Viego / LeBlanc / Ezreal / Braum vs. Camille / Nocturne / Malzahar / Kog’Maw / Leona

Tym razem to AGO ROGUE grało po niebieskiej stronie. Pierwsza krew wpadła właśnie na ich konto. Na razie to ich najlepsza wczesna faza gry w dzisiejszej serii. W 11 minucie było to już prawie 3000 złota. Mimo woli walki PDW traciło coraz więcej. W 20 minucie było to 3:0 w wieżach i 5000 złota różnicy na korzyść AGO ROGUE.

Minęła 28 minuta, w której doszło do teamfightu 5v5 i nagłego zwrotu akcji! PDW zdobyło ACE tracąc jedynie jednego zawodnika!

Po zabiciu Nashora przeszli oni do ofensywy. Mimo wszystko AGO ROGUE udało się zdobyć kilka zabójstw i nie stracili oni zbyt wiele. Dużo młynu wdało się do tej gry i każde starcie było bardzo wyrównane. AGO ROGUE udało się zdobyć piekielną duszę, natomiast PDW zgarnęło kolejnego Nashora. Doszło do kolejnego starcia, które o krok skończyłoby się fatalnie dla jednej ze stron.

Drużyna niebieska zdołała poskromić Starszego smoka oraz Barona. Z tak dużą przewagą musieli oni wygrać to spotkanie. Nic bardziej mylnego! Nawet to im nie pomogło. PDW ograło ich totalnie podczas obrony własnej bazy i skończyli tę serię 3:0! Wow! GG WP!

Dalsze spotkania

Ku zaskoczeniu PDW dostaje się do finału Ultraliga, po zdominowaniu AGO ROGUE 3-0. Na poznanie swojego rywala w wielkim finale muszą czekać do przyszłego tygodnia, w którym to zostanie rozegrany mały finał.

Kolejna seria BO5 pomiędzy Team ESCA Gaming i Illuminar Gaming już jutro o godzinie 17:00 na Polsat Games oraz na platformach Twitch.tv oraz YouTube!