Goredrinker i Divine Sunderer najlepsze u Bruiserów!

lol rotacja darius goredrinker
Fot. Riot Games

Planem Riotu było, aby zmiany przedmiotów podczas przerwy międzysezonowej sprawiły, że buildy będą bardziej zróżnicowane. Goredrinker mówi – nie wyszło.

Przeróbki przedmiotów miały jeden cel. Sprawić, abyśmy mogli uniknąć sytuacji, w których połowa graczy podczas meczu… składa ten sam zestaw przedmiotów.

Zobacz też:   Wybór bohaterów: system kar za trolling w lobby !

To nie do końca się udało. Goredrinker i Divine Sunderer są wybierane częściej niż kolejne pięć mitycznych przedmiotów łącznie. W wielu grach w przypadku, gdy w meczu mamy kilku bruiserów przedmioty te stanowią połowę mitycznych itemów na mapie.

Istnieją tylko dwa przedmioty?!

Idąc za statystykami strony leaguegraphs.com możemy łatwo zobaczyć o jak sporym problemie tutaj mowa. Divine Sunderer trafia do aż ponad 10% graczy bruiserów na Summoner’s Rift na górne i środkowej alejce oraz na dżungli. Zaraz zanim jest wspomniany wcześniej Goredrinker z wynikiem 8,8% wyborów.

Zobacz też:   Tymi bohaterami będziemy wygrywać w patchu 11.15!

Nie-Moc Trójcy

Na osobną uwagę zasługują tutaj przedmioty, które kiedyś dominowały na Polach Sprawiedliwości, a dziś no cóż… zamykają tabelę od dołu. Mowa tutaj o Stridebreakerze oraz Trinity Force. Ten pierwszy niedawno przeszedł spore bardzo mocne zmiany. Główną była utrata doskoku po jego użyciu. Pozwalał on zyskać nienaturalnie silną przewagę postaciom, które domyślnie nie posiadały (i nie bez powodu!) możliwości doskoku do lub od przeciwnika. Po tak potężnym osłabieniu poziom jego wyborów spadł do nie co ponad 2%.

Zobacz też:   Autofill odchodzi do lamusa, przed nami wielkie zmiany!

Podobnie jest z popularnością Mocy Trójcy. Przedmiot obecny w Lidze od wieków w tym sezonie mocno stracił na wartości. Nie ma to związku z nerfami czy zmianami. Wiele innych przedmiotów oferuje o wiele lepsze efekty i statystyki, a Trinity stało się po prostu… przestarzałe. Obecnie po ten przedmiot sięga delikatnie ponad 1% graczy LoLa.

Dalsze zmiany?

Jak widać pomysł mimo tego że świetny w teorii niestety na serwerze okazał się totalną klapą. Mimo starań Riotu wiele przedmiotów nadal oferuje zbyt wiele pozytywów w stosunku do innych, pozostawiając je daleko w tyle. Na szczęście producenci gry mają tego świadomość, a na serwerach gry ciągle pojawiają się kolejne zmiany przedmiotów.