LEC: Vitality wciąż przy życiu w walce!

lol lec team vitality selfmade
Fot. Team Vitality

Team Vitality pokonuje Rogue w super weekendzie LEC! Dzięki temu ich szanse na udział w playoffach dalej są realne na co liczą wszyscy fani!

Rogue vs. Team Vitality

Kennen / Xin Zhao / Lucian / Syndra / Blitzcrank vs. Renekton / Olaf / Akali / Aphelios / Thresh

Jako first pick, wybór padł na Xina, zaś Olaf był wybrany jako last pick. Inspired zaczął od górnej części mapy, Selfmade od dolnej. Dzięki wczesnemu gankowi wykonanemu przez niebieski zespół Renekton musiał spalić flasha, by przeżyć. Pierwszy smok został zabity przez zespół czerwony. Tuż po tym razem z Liderem zeszli na dolną aleję w celu zanurkowania pod wieżę przeciwników. I muszę przyznać, że wyszło to idealnie. Dwa zabójstwa wpadły na konto Akali.

Herald i Quadra

Kolejnym celem na mapie był Herald. Obydwie drużyny chciały go zdobyć, co zaowocowało walką drużynową. I, mimo że stwór z pustki został zdobyty przez Team Vitality, to Rogue zdecydowanie wygrało ten teamfight. QUADRA zdobyta przez Odoamne! Po tym wszystkim przewaga w złocie wynosiła 3000 złota na korzyść drużyny niebieskiej. Do tego jeszcze zdobyli górskiego smoka.

Zobacz też:   LEC: Astralis z ważnym zwycięstwem, Vitality goni!

Minęła 14 minuta i na topie upadła pierwsza wieża w tej grze. Chwilę później kolejna, tym razem na midzie. Odoamne oraz Larssen byli bardzo silni w tamtym momencie. Dzięki temu wygrali oni teamfight na dolnej alei w pobliżu zewnętrznej wieży VIT. W 20 minucie było to już 5 zniszczonych wież do 0. Wiadomo dla kogo. I tak oto przewaga w złocie wzrosła dwukrotnie do poprzedniej podanej wartości.

Z 6k złota przewagi do 0

Szczerze nie mam pojęcia co zawodnicy Rogue zrobili, ale postanowili całą drużyną zginąć. ACE dla Team Vitality bez straty ani jednego zawodnika dał im Barona Nashora!

I mecz nagle stał się kompletnie wyrównany. Do tego jeszcze Larssen się zgubił, co wykorzystali rywale. Udało im się zdobyć cztery wieże i wciąż nacierali do przodu. 

Tak się składa, że nie tylko Rogue popełnia błędy. Tym razem LIDER został wyłapany, co pozwoliło Inspiredowi i jego kolegom zdobyć Nashora. Postanowili oni rozpocząć oblężenie na górnej alei, które nie do końca poszło po ich myśli. Zniszczyli wieżę Inhibitorową oraz zabili Olafa za cenę czterech zawodników. Świetny występ LIDERA trzymał Vitality wciąż przy życiu. W 38 minucie udało się zabić leśnika drużyny Rogue, dzięki czemu Baron wpadł na konto Vitality. 

Kolejnym celem był smok, który zapewniłby duszę każdej z drużyn. Jednak oni nie czekali! TEAM VITALITY zabiło całą drużynę Rogue w ich dolnym lesie i ruszyli w kierunku ich Nexusa! GG WP!

Oskar “Selfmade” Boderek wraz ze swoją drużyną musieli wygrać to spotkanie, by wciąż mieć szansę na udział w playoffach. Wszystko wyjaśni się jutro w pojedynku Team Vitality przeciwko Astralis. Wygrany zajmie 6. slota w playoffach.

LEC wciąż trwa na Polsat Games oraz na kanale twitch.tv. Jutrzejszy harmonogram znajdziecie tutaj.