Ultraliga: PDW jedzie na EU Masters!

lol ultraliga pompa pdw czajekk

Za nami już pierwsza seria BO5 jeśli chodzi o playoffy Ultraligi. PDW wygrywa z Team ESCA Gaming 3-1 i jadą oni na EU Masters!

PDW 0-1 Team ESCA Gaming

Gnar / Xin Zhao / Ryze / Kalista / Thresh -vs. Gwen / Lee Sin / Kassadin / Ezreal / Braum

Early game raczej nie poszedł po myśli PDW. Minęła zaledwie trzecia minuta gry, a Dawidsonek na Kassadinie zdobył już dwa zabójstwa. 10 minut później podczas walki 2v2 na bocie Dawidsonek dołączył poprzez użycie teleportu. 4/0 Kassadin był zwiastunem wygranej gry dla Team ESCA Gaming.

Mimo wszystko PDW walczyło dalej i dokonali oni interesującej wymiany. 700 złota za zabójstwo Kassadina + trzeci smok w zamian za Barona Nashora. Czy było warto? Najwyraźniej tak, bo udaje im się zdobyć oceaniczną duszę smoka w tej grze. Mimo że przeciwnicy zdobyli drugiego Nashora, to dzięki woli walki udało im się ukraść następnego!

Minęła 42 minuta i w tej fazie gry już tylko jeden teamfight może zdecydować o wyniku tej mapy. Ewidentnie za mało Baronów poległo, więc TEG zabija czwartego już w tej grze. I w końcu w 46 minucie upadł Nexus niebieskiej drużyny. Co za niesamowite rozpoczęcie serii BO5! Czekam na więcej!

PDW 1-1 Team ESCA Gaming

Fiora / Lee Sin / Kassadin / Ezreal / Gragas vs. Gnar / Gwen / Cassiopeia / Kalista / Nautilus

Co ciekawe PDW znowu przepuściło Kassadina, na którym Dawidsonek czuje się bardzo pewnie.

Ich wczesna faza gry wyglądała dużo lepiej od poprzedniej mapy. W zaledwie 12 minut zniszczyli całą wieżę na dolnej alejce oraz dwa smoki. Kulminacyjnym punktem tej gry była walka 5v5 przy smoku, który dałby powietrzną duszę drużynie PDW. Zamiast tego zdobyli oni cztery zabójstwa, które przyniosły im Nashora. To jednak było za mało i pokusili się jeszcze o duszę smoka…

… i jeszcze o Starszego Smoka! I to już wystarczyło, by zwyciężyć tę grę!

PDW 2-1 Team ESCA Gaming

Camille / Xin Zhao / Ryze / Aphelios / Nautilus – Gwen / Lee Sin / Nasus / Varus / Thresh

Pierwszy raz widzieliśmy Nasusa w Ultralidze! Czy zadziałał? Do 15. minuty miał 1/3, a przeciwna drużyna rozpędzała się coraz bardziej. W tamtym momencie było to już ponad 5000 złota przewagi. Potem zamieniło się to w Barona w 24. minucie i zniszczony Nexus drużyny czerwonej w 26. minucie. Więc krótko mówiąc, nie zadziałał wcale.

PDW 3-1 Team ESCA Gaming

Gnar / Xin Zhao / Ziggs / Tristana / Leona vs. Malphite / Lee Sin / Viktor / Ezreal / Nautilus

W ostatniej grze zostało narzucone szybkie tempo już od samego początku. W ciągu pierwszych 10 minut padło 12 zabójstw! Obydwie drużyny wyprowadzały cios za cios. Jednak to PDW poruszało się na mapie i rozgrywało walki drużynowe zdecydowanie lepiej od swoich rywali. GG WP!

PDW wygrywa 3-1 z Team ESCA Gaming i to właśnie oni dołączą do AGO Rogue jako drugi reprezentant Polski na EU Masters!

Kolejna seria BO5 pomiędzy K1CK i Illuminar Gaming już jutro o godzinie 17:00 na Polsat Games oraz na platformach Twitch.tv oraz YouTube!