ENCE przejmuje Jamppiego, a suNny zostaje prowadzącym!

csgo ence sunny
Fot. HLTV

Jak się dowiedzieliśmy w tym tygodniu, popularna fińska organizacja ENCE podpisała z Eliasem „Jamppi” Olkkonenem dwuletni kontakt. Co więcej, w nadchodzącej przyszłości ENCE będzie grało w szcześcioosobowym rosterze CS:GO.

ENCE miało w ostatnim czasie problemy z jakimikolwiek zwycięstwami w wydarzeniach na wysokim szczeblu. Zespół strasznie cierpiał na problem odpadania we wczesnych fazach każdego turnieju od sezonu 11 ESL Pro League do wyzwania ICE 2020 roku. ENCE po raz ostatni wygrał wielkie wydarzenie w maju 2019 r. Na BLAST Pro Series Madrid.

W wypowiedziach prasowych dyrektor generalny ENCE zwrócił uwagę właśnie na rozczarowujące wyniki ostatnich miesięcy oraz na szanse, jakie daje obydwu stronom zakontraktowanie młodego zawodnika z niesamowitym talentem.

Jamppi jest powszechnie uważany za jeden z najbardziej obiecujących młodych talentów na europejskiej scenie CS:GO i prawie podpisał kontrakt z OG Esports. Niestety młoda gwiazda nie może brać udziału w wydarzeniach objętych sankcjami Valve ze względu na jego rzekome powiązania z kontem Steam zablokowanym przez VAC.

Jak mówią włodarze organizacji, stoją oni za Eliasem w jego dążeniu do obalenia decyzji, jakie go spotkały, które ich zdaniem są zbyt wysokie oraz jednocześnie wzywają CSSPA do poważniejszego traktowania jego sprawy i innych w przyszłości, oraz z przeszłości.

Oprócz sześcioosobowego składu to nie jedyna zmiana w tej organizacji. Na miejsce lidera drużyny w grze wejdzie Miikka „suNny” Kemppi. Do tego momentu Aleksi „allu” Jalli wydawał polecenia drużynie, po tym, jak Aleksi „Aleksib” Virolainen został posadzony na ławce po słabych występach zespołu w StarLadder Major zeszłej jesieni.