Ultraliga: Czas na ostateczne rozstrzygnięcia!

lol ul scena
Fot. Ultraliga / Radosław Makuch
- Reklama -

Po siedmiu kolejnych tygodniach sezonu zasadniczego Ultraliga wkracza w decydującą fazę rozgrywek. Już pierwszy pojedynek zapowiada niesamowite emocje!

Równo tydzień od ostatniej odsłony regularnej części rozgrywek, rozpoczynamy realną batalię o zwycięstwo w letnim splicie. Pozostało już tylko pięć zespołów, a każdy z nich ma jasny cel – podnieść Ultraligowy puchar. Pierwszymi śmiałkami, którzy powalczą o dalszą grę w tym sezonie będą zawodnicy Team ESCA Gaming oraz PDW.

Rewelacja sezonu nie zwalnia

Team ESCA Gaming zaprezentowała w obecnym sezonie najrówniejszą formę ze wszystkich. Tego tytułu nie odebrali im nawet gracze Devils.one, gdyż oficjalnie po pierwszej rundzie zajmowali przedostatnie miejsce. TEG usadowiła się na drugiej pozycji w tabeli i od początku do końca grała na swoich warunkach. Po drodze zanotowała raptem jeden tydzień z wynikiem 0-2. Do tej statystyki dorzuciła aż 11 zwycięstw i jedną dodatkową porażkę. Osiągając taki wynik mogą realnie myśleć nad wejściem do finału Ultraligi i stawieniem czoła hegemonowi jakim jest AGO Rogue. Do tego jednak daleka droga, a zacznie się ona już jutro.

- Reklama -
Zobacz też:   Ultraliga: W czołówce względny spokój

Szczęście “poczatkującego”?

Gracze Pompy PDW przeszli w tym sezonie niełatwą drogę. Słaby start rozgrywek i balansowanie na granicy wejścia do fazy play-off. Tak w skrócie wyglądała ich walka przez ponad połowę sezonu zasadniczego. Gdy złapali stabilizację, przyszło myślenie o czołowych lokatach i próbie załapania się na górną drabinkę. Tą rzutem na taśmę udało się wywalczyć. Nieporadność rywali i dobre wyniki gier bezpośrednich sprawiły, że to PDW ma jedną szansę więcej na ewentualne potknięcie. W starciu z Jaqenem i spółką nie są faworytami, ale czy nie w takich właśnie okolicznościach piszą się najpiękniejsze historie?

Chleba i play-off’ów!

Już za chwileczkę, już za momencik piątka najlepszych drużyn w Polsce ruszy w swoje ostatnie boje. Poza jutrzejszym spotkaniem, czeka nas także środowa walka K1CK vs. IHG. Wszystkie pojedynki w tej fazie turnieju rozgrywane są w systemie BO5. Zapraszamy do śledzenia masy wrażeń, jaką da nam Ultraliga w nadchodzących (tygo)dniach. Wszystkie mecze oraz obszerne komentarze możecie śledzić na kanałach Polsat Games (YouTube oraz Twitch), a także na naszej stronie, do zobaczenia!

- Reklama -