LEC: Astralis wygrywa, Schalke pierwsze po za pucharami!

lol lec astralis
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Zwycięstwo w LEC zdobyte przez Astralis nad Schalke04 nie zapewniło pewnego miejsca w pucharach tej ekipie, jednak pozbawiło szans na to ich przeciwnika!

Astralis wiedziało, że musi wejść agresywnie w tę rozgrywkę. Na dobrą sprawę w fazie pucharowej zostały jedynie dwa wolne miejsca. Jedno z nich jest prawie pewnym slotem dla G2. Walka o ostatni slot odbędzie się między 4 drużynami, bo Schalke04 swoje szanse straciło dzisiaj. Również wczorajsza porażka na MAD Lions nie pomogła ekipie PromisQ zbliżyć się do playoffów.

Zobacz też:   LEC: Rogue demoluje Fnatic w walce o TOP1 tabeli!

Astralis vs. Schalke

Renekton, Trundle, Orianna, Ziggs, Alistar vs. Gwen, Jarvan, LeBlank, Tristana, Nautilus

Plan Astralis od samego początku na tę grę był bardzo prosty i skutecznie go egzekutowali. Siódma minuta gry to ponad 1000 sztuk złota przewagi dla Zanzaraha i spółki. Zdawało się, że kontrolują rozgrywkę w solidny sposób. Herald również padł ich łupem co drużynie dodało sporo odwagi. Od tego momentu zaczęły się wejścia w las przeciwnika i angażowanie coraz bardziej ryzykowanych walk.

Po pierwszej cegle na górze kolejną wieżę dla Astralis zabrał Ziggs, co było od początku celem tej postaci. Po stronie niebieskiej gorzej jedynie radził sobie MagiFelix. Mimo dobrego występu nie mógł być zadowolony ze swojej prezencji. 0/3/0 i strata ponad 30 farmy w stosunku do przeciwnego środkowego.

Na szczęście jego drużyna dobrze dbała o rozwój gry i kolejne struktury na mapie padały jedna po drugiej. To pozwoliło Astralis zbudować przewagę ponad pięciu tysięcy sztuk złota przed 20 minutą.

Rozwiązanie rozgrywki

W 20 minucie Astralis zaangażowało potężną walkę drużynową. Jej celem było jedno. Wyeliminowanie przeciwnej drużyny oraz zdobycie wzmocnienia Barona Nashora.

Zobacz też:   LEC: Better Oskar wins!

Gdy przewaga urosła o kolejne dwa tysiące koniec gry zbliżał się wielkimi krokami. Tym samym zbliżał się koniec marzeń o fazie pucharowej dla Schalke04. Niestety niemiecka ekipa w końcówce swojego ostatniego sezonu sypała się bez planu jak powstrzymać natarcie Astralis. Wzmocnienie Barona pozwoliło niebieskiej drużynie otworzyć 2 inhibitory.

Schalke spróbowało jeszcze jednego podejścia pod przeciwników z użyciem teleportacji, to jednak nie zakończyło się sukcesem. Wygrana walka drużynowa pozwoliła niemal skończyć to spotkanie. Oblężenie Nexusa nie poszło w pełni po ich myśli, jednak już sekundę później WhiteKnight zakończył ten mecz teleportacją do bazy przeciwnika.

Dalsze mecze

W pozostałych dzisiejszych spotkaniach zobaczymy kilka ważnych spotkań. Rogue, MAD Lions, Misfits i Fnatic nadal walczą o jak najlepszą pozycję w pucharach. Dzisiaj w najlepszej sytuacji jest tutaj Fnatic, które podejmuje SK w próbie powrotu na 1 miejsce w tabeli. Zdecydowanie trudne spotkanie spotkanie czeka G2. Podejmą oni Misfits Gaming, które w piekielnie dobrej formie ma 3 zwycięstwa w ostatnich meczach na swoim koncie. Warto tutaj kolejny raz przypomnieć, mimo że kończymy przedostatni tydzień sezonu zasadniczego, G2 esports nadal nie ma pewnego miejsca w playoffach. Transmisja jak zwykle na antenie Polsat Games na YouTube oraz Twitchu!