Wybór bohaterów: system kar za trolling w lobby !

lol champion select wybór bohaterów
Fot. Riot Games

Riot wziął na celownik osoby trollujące i działające na szkodę swojej drużyny w lobby. Wybór bohaterów to ważny element gry w League of Legends.

Niedawno pisaliśmy o jednej z kluczowych zmian nadchodzących do League of Legends, czyli redukcji zjawiska jakim jest autofill. Ma to związek ze sporą aktualizacją producentów gry, która przedstawia nam plany Riotu na najbliższe miesiące.

Zobacz też:   Twój Sklep wraca do League of Legends! Kiedy się pojawi?

Raportowanie w Champion Select

Początek tych zmian miał miejsce jeszcze w zeszłym roku. Wtedy Riot wprowadził przełomową funkcjonalność do League of Legend. Mowa tutaj oczywiście o możliwości zgłoszenia oraz wyciszenia osoby z naszej drużyny jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki. Jakkolwiek wyciszanie już na tym etapie gry zdecydowanie pomagało uniknąć zdenerwowania i toksycznych osób, tak system wysyłania raportów już taki skuteczny nie był. Jego zadaniem było łączenie tych zgłoszeń ze zgłoszeniami pomeczowymi. Niestety jak mówi Rioter Codebear twórcy “nie byli w stanie urzeczywistnić tej obietnicy”. Może to oznaczać, że tak naprawdę nasze zgłoszenia… trafiały do pustki.

Zobacz też:   LEC: czy Rogue przełamie passę Fnatic?

Wybór Bohaterów anuluje grę?

Riot ma zamiar naprawić swój błąd i wziąć na warsztat zgłoszenia oraz celowe przeszkadzanie drużynie jeszcze w fazie wyboru bohaterów. Mowa tutaj nawet o karach wyciszenia przyznawanych automatycznie przez system jeszcze podczas champion selectu. Natomiast, jeśli działania jednego z zawodników będą mocno szkodliwe dla całej drużyny poprzez wybór nieodpowiednich postaci lub banowanie postaci sojuszników kary mogą być bardziej dotkliwe. Mowa tutaj nawet o scenariuszu, w którym taka gra zostanie anulowana jeszcze przed rozpoczęciem. Dodatkowo winą za to zostanie obciążony graczy, który do tej sytuacji doprowadził!