MAD Lions pokonują HAVU, kwalifikując się do wielkiego finału pierwszego sezonu Flashpoint!

csgo mad lions flashpoint AcilioN
Fot. HLTV

Pierwszy sezon Flashpoint dobiega końca, a wielki finał właśnie trwa!

MAD Lions pokonało HAVU 2-0 w finale drzewkach przegranych. Duński zespół CS:GO będzie mógł teraz zmierzyć się z MIBR, który wcześniej już, pokonał ich 2:1 w finale z górnej części tabeli.

HAVU było czarnym koniem w pierwszym sezonie Flashpointa. Finowie wyeliminowali dwa zespoły, zajmujący wyższe miejsce w rankingu od nich, czyli Cloud9 i Gen.G. Zespoły te są również założycielami nowej ligi CS:GO. HAVU uzyskał swoje miejsce po tym, jak BIG wycofali się, by zagrać w ESL Pro League w sezonie 11.

HAVU stoczyło dziś jeszcze jedną dobrą walkę, przynajmniej na pierwszej mapie serii, Dust II. Mieli bardzo dobrą grę po stronie terrorystów, co prawie pozwoliło im zgarnąć zwycięstwo na mapie dla siebie. Niestety dla nich kapitan MAD Lions, Asger “AcilioN” Larsen, ugrał kluczową rundę, zdobywając trzy szybkie fragi z M4A4, co uniemożliwiło HAVU zwycięstwo w meczu.

Na mapie Mirage, MAD Lions od samego początku dławiło HAVU. Lwy zdobyły dziesięć wygranych rund po stronie terrorystów, następnie szybko kończąc mapę po sześciu zwycięstwach z rzędu po stronie niebieskiej.

Lucas “Bubzkji” Andersen oraz Rasmus “sjuush” Beck, zdecydowanie prowadzili w grach w zespole MAD Lions, przynajmniej statystycznie rzecz biorąc. Ale MVP gry został AcilioN, z 44 fragami i zaledwie 22 zgonami. MIBR i MAD Lions grają właśnie w wielkim finale pierwszego sezonu Flashpoint. W decydującym meczu do wygrania jest 500 000$. Transmisja na kanale EsportNOW trwa!