K1CK z szansą na 4 miejsce w szóstym sezonie Ultraligi!

lol ultraliga k1ck puki

Mimo, że K1CK wygrywa swoje spotkanie, nie przybliża ich to do TOP 3. Ich miejsce w tabeli jest zależne od ostatniego spotkania tego sezonu.

Kolejnym, a mianowicie ostatnim spotkaniem jest AGO ROGUE vs. Illuminar Gaming. Jeśli IHG wygra, to zajmą oni 4. miejsce i wtedy K1CK spadnie na 5. pozycję w tabeli.

K1CK vs. devils.one

Gnar, Viego, LeBlanc, Varus, Braum vs. Renekton, Diana, Galio, Aphelios, Thresh

Jako firstpick został wybrany Viego, a na lastpick Galio. Każdy z graczy klasycznie osłaniał swoją część mapy, a obydwaj leśnicy zaczęli swoją dżunglę od czerwonego wzmocnienia. W 5 minucie byliśmy świadkami niespodziewanej rotacji na górną alejkę ze strony wspierającego devils.one. Razem z Diagu udało im się zdobyć zabójstwo na Sacre. Mimo wszystko K1CK było w stanie bardzo szybko odpowiedzieć zabójstwem na przeciwnym leśniku.

Wymiana Heralda za smoka

Chwilę później zbyt głębokie zanurkowanie Stefana na dolnej części mapy skończyło się utratą życia, które zabrał Slipper. Pierwszy Herald oraz górski smok upadli w 10 minucie. Ten pierwszy stwór dla K1, drugi dla DV1. Herald natychmiastowo wykorzystany w celu zniszczenia całej zewnętrznej wieży na topie. Chwilę po tym wywiązała się mała walka w dolnym lesie devils.one. Skończyło się to dwoma zabójstwami za jedno na korzyść Puki Style i ekipy. Udało się również zebrać kolejne części opancerzenia dolnej wieży. Była to już przewaga prawie 3000 złota w 15 minucie.

Kolejnym celem na mapie był oceaniczny smok. Został on zdobyty po raz kolejny przez zespół czerwony. Piekielny motyw zawitał na Summoner’s Rift. Zespół K1CK bardzo odważnie zainicjował próbę wyłapania Diagu, która zakończyła się powodzeniem. W międzyczasie drugi Herald zdobyty znowu przez nich, który dał im kolejną wieżę. Tym razem na środku mapy.

Chęć zdobycia duszy smoka

W 20 minucie został zagrany teleport na plecy przez zawodnika sheru. Mimo że nie udało się nikogo zabić, to na celowniku był trzeci smok. Udało się go zdobyć kosztem dwóch graczy. K1CK próbowało wykorzystać tę chwilę i podeszli pod Barona. Niestety nie było szans na pokonanie tak wielkiego potwora, jakim jest Nashor. Powoli krok po kroku niebieska drużyna niszczyła kolejne wieże przeciwników. Wynik zniszczonych wież wynosił 6:0, a różnica w złocie już ponad 7000.

Pojawił się następny smok, który był bardzo wartościowy dla DV1. Przegrali oni jednak walkę drużynową, w której stracili trzech zawodników. K1CK na spokojnie zabrali smoka oraz poskromili Barona Nashora. Wyglądało to już jak wygrana gra. Nacieranie na bazę przeciwników było zbyt intensywne, by się obronić. Rozpaczliwa próba odeprzenia wroga skończyła się niepowodzeniem. K1CK wygrywa to spotkanie, GG!

Zwycięstwo K1CK zapewniło 3. miejsce drużynie PDW. Za to pozycja K1 w tabeli zależna jest od następnego spotkania.

Ultraliga wciąż trwa na Polsat Games oraz na twitch.tv. Całą tabelę wyników możecie zobaczyć tutaj.