Ultraliga: gra o podium dalej trwa między 3 drużynami!

lol ultraliga ihg
Fot. Illuminar Gaming

Ultraliga sezon 6 dobiega końca, a przed nami 4 ostatnie mecze. Mimo to pewni swoich miejsc mogą być reprezentanci jedynie 3 drużyn w stawce!

Przed rozpoczęciem wczorajszych rozgrywek, zaledwie 8 spotkać przed końcem sezonu mieliśmy 256 możliwych scenariuszów zakończenia sezonu. Były tam nadzieje na TOP2 dla IHG, jednak ich wczorajsza porażka przeciwko ESCA pogrzebała te szanse. Idąc w drugą stronę do wczoraj KnF nadal mogło uniknąć spadku do turnieju barażowego. Ich niespodziewana porażka przeciwko Gentelmen’s Gaming zniweczyła te szanse jeszcze przed końcem tygodnia.

IHG, K1CK oraz PDW w walce o podium

Obecnie wszystkie trzy drużyny posiadają wynik 7-6 i zajmują cały środek tabeli. O ich ostatecznej pozycji decydować będą wyłącznie dzisiejsze spotkania.

Zobacz też:   Twój Sklep wraca do League of Legends! Kiedy się pojawi?

Z całej trójki w najgorszym położeniu jest IHG. Podejmują oni lidera tabeli AGO ROGUE. W prawdzie Illuminar urwało już Łotrzykom mapę w tym sezonie, tak AGO będzie chciało zakończyć sezon ze zwycięstwem. Niektórzy myśleli, że wrzucili już na luz, jednak wczorajsze reakcje zawodników po przegranym pojedynku sugerują, że będą walczyć do ostatniej kropli krwi, co zdecydowanie nie pomoże IHG.

TOP3 bez IHG

Zakładając ewentualną porażkę IHG będziemy mieli w stawce do walki o podium tylko PDW oraz K1CK. W takim układzie sytuacja będzie prosta gdy tylko jedna z tych dwóch drużyn zwycięży swój mecz. W o wiele bardziej komfortowej sytuacji jest tutaj K1CK. Grają przeciwko DV1, które nie dość, że jest ostatnie w tabeli z wynikiem 2-11 to zwycięstwo u nich kompletnie nic nie zmieni i nie poprawi ich pozycji.

Zobacz też:   Riot zapowiada - aktualizacja CEF i nowy klient gry!

W o wiele innej sytuacji jest tutaj PDW. Oni podejmą pokerową ekipę Komil & Friends. KFN wykręciło lepszy wynik w sezonie od Diabłów. Aktualnie posiadają rezultat 4-9. Dodatkowo ich spotkanie jest jednocześnie pojedynkiem o 6 miejsce w tabeli. Zwycięstwo nie pozwoli im uniknąć relegacji, ale pozwoli zdobyć lepszą nagrodę oraz zmniejszy gorycz porażki w tym sezonie.

W każdym z powyższych scenariuszy, gdy będzie tylko jeden przegrany rozegra on dodatkowy pojedynek przeciwko IHG o 4 i 5 miejsce. Illuminar obecnie posiada wynik 1-1 przeciwko zarówno PDW, jak i K1CK.

Co w przypadku, gdy obydwie drużyny zwyciężą swoje pojedynki? Tutaj los uśmiecha się jednak bardziej w stronę PDW. To oni mają wynik 2-0 w bezpośrednich spotkaniach przeciwko K1CK i awansują na podium, a IHG wyląduje na 5 pozycji.

IHG w TOP3

Istnieje jeden scenariusz wyjściowy stawiający IHG w pozycji pozwalającej walczyć o TOP3. Jest to oczywiście triumf IHG nad AGO Rogue.

Wtedy dalsze losy IHG będą zależały od PWD i K1CK. Jeśli obydwie te drużyny przegrają IHG awansuje automatycznie do fazy pucharowej z 3 miejsca. W przypadku zwycięstwa tylko jednej z tych drużyn będzie ona musiała się zmierzyć z Illuminatami o najniższy stopień podium.

Wygrany przegranych

Najgorszą opcją dla ekipy pod wodzą VoVa jest scenariusz, w którym wszystkie 3 ekipy zwyciężą… lub przegrają swoje spotkania. Wtedy potrójny remis zostanie rozstrzygnięty na korzyść PDW. Przeciwko pozostałym drużynom w zestawieniu walki o 3 miejsce posiadają oni jedno zwycięstwo i jeden remis (2-0 na K1CK i 1-1 z IHG). To wynik lepszy niż pozostałe drużyny, co im zapewni podium. Zaraz za nimi znajdzie się IHG z podwójnym remisem.

Dlaczego TOP3 jest takie ważne

Do fazy pucharowej Ultraliga trafia pięć drużyn. Playoffy mają formę drzewka turniejowego podwójnej eliminacji. Drużyny, które zajmą 2 i 3 miejsce tworzą pierwszą parę w górnym drzewku. Natomiast drużyny z 4 i 5 miejsca od samego początku lądują w drabince przegranych. Oznacza to, że nie będzie tam miejsca na błędy, a jedna porażka oznacza eliminację z pucharów. W najbardziej komfortowej pozycji jest zwycięzca 6 sezonu Ultraliga. AGO Rogue już teraz czeka w 2 rundzie pucharów, na zwycięzcę pojedynku z 1 rundy.

Transmisja Polsat Games

Ostatni dzień sezonu zasadniczego 6 sezonu Ultraligi możecie standardowo oglądać na kanale Polsat Games na platformie Twitch.tv oraz za pomocą YouTube. Spotkania rozpoczynają się od pojedynku KnF przeciwko PDW od godziny 17:30