Ultraliga: PDW nadal w walce o TOP3 sezonu szóstego!

lol ultraliga pompa pdw czajekk

Ultraliga zawsze dostarcza emocji do samego końca. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu przeciwko Diabłom, PDW nadal walczy o 3 miejsce w lidze!

PDW było pewne utrzymania się w lidze i awansu do fazy pucharowej jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Pojedynek poprzedzający ich mecz, w którym KnF podjęło Gentelmen’s Gaming wyjaśniło sytuację w tabeli. Ekipa Pokerzystów przegrywając na GGM skreśliła swoją szansę na awans do pucharów, tym samym zostawiając wolne miejsce dla drużyny prowadzonej przez Zeturala – PDW.

devils.one vs. PDW

Jayce / Gwen / Malzahar / Ezreal / Rakan vs. Camille / Viego / LeBlanc / Aphelios / Leona

Ostatni mecz tego dnia rozpoczął się z przytupem. Obydwie drużyny od pierwszych minut szukały potyczek i raz po raz wymuszały użycie czarów przywoływacza u przeciwników. Pierwsza Krew padła zaledwie w 4 minucie, gdzie Color upadł po dwójkowej akcji przeciwnego toplanera oraz junglera.

Do momentu zdobycia Herolda przez PDW na mapie widzieliśmy dziesiątki walk. Jakimś cudem w nich wszystkich padło tylko jedno zabójstwo i 10 minutę powitaliśmy z wynikiem 1-1 na tablicy. Solidną przewagę w grze w postaci ponad 1000 sztuk złota PDW zbudowało dopiero użyciem Herolda na górnej alejce.

Pierwszą dużą walkę drużynową dostaliśmy dopiero po 15 minucie gry, gdy Herold powrócił na mapę. Teamfight zainicjowało DV1, jednak nie ułożył się on pomyślnie dla nich. Ostatecznie to PDW zwyciężyło biorąc 2 za 1, a chwilę później wspomniany wcześniej obiekt na mapie. Ta akcja uświadomiła wszystkim, że devils.one nie miało planu na tę grę, a jedyne co mieli w rękawie to spontaniczna improwizacja, która miała im przynieść zwycięstwo.

Taktyka ta się sprawdziła przez chwilę podczas kolejnej walki. DV1 niespodziewaną inicjacją zdobyło dwa zabojstwa dla sheru. Niestety dla ekipy Diabłów Czajek przy asyście Odiego poskromił przeciwników i w mógł pochwalić się wynikiem 4/0/3 w 20 minucie.

DV1 grało tę walkę nie tylko bez pomysłu na walki drużynowe, ale na całą mapę. Odczuć można było kompletny brak kontroli nad tym co dzieje się na Summoner’s Rift. Wszystkie obiekty neutralne padły łupem Brunessa oraz PDW. 25 minuta gry to 4 smoki, dusza oraz Baron na konto ekipy Czajka po kolejnej wygranej walce druzynowej.

Taka przewaga była nie do przejścia i rozgrywka zakończyła się chwilę później.

Ostatni dzień na horyzoncie!

Przed ostatnim dniem rozgrywek pewne swojego miejsca są tylko trzy drużyny. Pierwsze dwa najwyższe stopnie podium należą kolejno do AGO ROGUE oraz Team ESCA Gaming. Pewne jest także ostatnie miejsce dla devils.one, które kolejną porażką zakończyło sezon wynikiem 2-10. W grze mamy dwóch kandydatów na 6 miejsce w tabeli oraz… aż trzech na 3 miejsce! Jutrzejsze spotkania rozwiążą sytuację i wskażą kto z trójki IHG, PDW oraz K1CK zamknie podium. Transmisja jak zwykle na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube!