Riot zapowiada – aktualizacja CEF i nowy klient gry!

lol klient client
Fot. Riot Games

Riot zapowiada czyszczenie, które ma na celu poprawienie wydajności klienta. Dodatkowo, zdradza jakie kroki podejmują, aby polepszyć stabilność!

Klient League of Legends od kilku sezonów jest ofiarą żartów graczy, których napotykają przedziwne błędy. Najbardziej drażliwym tematem jest fakt, że błędy spotykają nas każdego dnia. Shoty z błędami, które atakowały streamerów biją rekordy wyświetleń, a Twitter potrafi płonąć od postów fanów gry, którzy opisują bugi. Aktualnie Riot udostępnia aktualizację struktury na bazie jądra Chromium (CEF) zdradzając plany naprawienia klienta.

“Naszym głównym priorytetem jest obecnie aktualizacja struktury na bazie jądra Chromium (CEF) w kliencie — czyli przeglądarki stanowiącej serce architektury klienta League. Ostatnio zaktualizowaliśmy CEF w listopadzie 2019 roku do wersji 74, a w chwili pisania tego tekstu najnowsza wersja to CEF 91. Zaktualizowanie CEF do wersji 91 przyniesie cały szereg korzyści, poczynając od redukcji zawieszania się sprzętu po zwiększenie kompatybilności i lepsze reagowanie na działania użytkowników. To jest absolutnie najważniejsza zmiana, jaką możemy wprowadzić, aby ulepszyć klienta.”

Nad czym dokładnie pracuje Riot?

Najprościej mówiąc – nad poprawą stabilności klienta, który obecnie przysparza problemy graczom. Aktualizacja naprawi błędy oraz pozbawi go przedziwnych rzeczy, które nas dręczą. Dodatkowo, wspomoże działanie procesora oraz wykorzystania pamięci. Riot opisuje ten proces jako niezwykle czasochłonny oraz trudny, dlatego premiera odświeżonego klienta opóźniała się.

Klient zmniejszy zużycie pamięci

Jak zdradzili twórcy gry – planują w przyszłości zmniejszyć zużycie pamięci zamykając klienta na czas gry. Zdecydowanie zmiana zadowoli graczy z nieco słabszymi komputerami, których wydajność nie jest aż tak dobra. Musimy pamiętać, że to cel na przyszłość i obecnie będziemy musieli poczekać na jego premierę.

Jesteśmy niezwykle ciekawi jak finalnie będzie wyglądała aktualizacja klienta. Mamy nadzieję, że zakończy to erę błędów, które utrudniają, a wręcz zabierają ochotę do gry. Z oficjalnego artykułu Riotu możemy dowiedzieć się, że aktualizacja pojawi się niebawem wraz z jednym z patchów do gry.