AGH Kraków w walce o mistrzostwo UEM 2021!

Fot. Ultraliga / Polsat Games
Fot. Ultraliga / Polsat Games

Jak co roku w wakacje odbywają się rozgrywki UEM 2021. Jednak tym razem są one bardziej rozbudowane, a Polakom od początku idzie bardzo dobrze.

W rozgrywkach University European Masters wystartowały trzy polskie drużyny. Niestety Politechnika Gdańska i Inżynierzy PWR poradzili sobie średnio. Natomiast w znakomitym stylu reprezentuje nas AGH Kraków w składzie: Alchemik, CrAzY, Magister, Life, TOMage. Także czterech amatorsko grających zawodników i jungler, którego możecie kojarzyć z gry w Illuminar Gaming, czy też Diablo Chairs.

Faza zasadnicza UEM 2021

W fazie zasadniczej Akademia Górniczo-Hutnicza trafiła do grupy B z reprezentantami Słowacji, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. Tam CrAzY i spółka pokazali znakomitą grę i zwyciężyli pięć meczów. Na drugim miejscu uplasowali się Słowacy z rekordem 4-2 i to oni ugrali jedną mapę na naszych. Do tego 3-3 bilans miało UK, a Irlandczycy grali fatalnie.

Gorzej poszło Politechnice Gdańskiej, gdyż ta zajęła trzecie miejsce w grupie D z bilansem 3-5. W ich grupie wygrali Turcy, a drugie miejsce zajęli Holendrzy. Natomiast w pozostały grupach triumfowały Niemcy oraz Francuzi.

Dodatkiem do fazy zasadniczej był turniej ostatniej szansy na awans do play-offów. W nim zagrali Inżynierzy PWR, czyli mistrzowie MGA x SSPO Opole Gaming Festival League of Legends. Jednak nie poszło im za dobrze i odpadli po porażkach na Niemców i Brytyjczyków.

Faza pucharowa UEM 2021

W fazie pucharowej występuje 12 zespołów, a AGH Kraków zaczęło ją od ćwierćfinałów. W nich Polacy zmierzyli się z hiszpańskimi piratami UA. Za to ci mieli całkiem mocny skład z między innymi Karakalem Jr na pozycji wspierającego. Jednak Polakom to nie straszne i ci wygrali 2-0, a genialnie zagrał Life na Apheliosie i Ezrealu.

Teraz nasi zmierzą się z Holendrami z Twente, czyli będą mogli pomścić Politechnikę Gdańską. Natomiast po drugiej stronie drabinki zobaczymy starcie utytułowanego niemieckiego zespołu KIT SC White z tureckim BAU Red Dragons. Start transmisji już jutro o 11:00 na kanale esports assoc. A finał odbędzie się w niedzielę o 14:00.