Dzisiaj poznaliśmy pierwszych uczestników MSI 2020!

vietnam vcs
Fot. Riot Games
- Reklama -

Mimo że turniej został opóźniony i odbędzie się najwcześniej w lipcu, my już dzisiaj poznaliśmy pierwszą drużynę, która będzie na tym turnieju reprezentować swój region!

Team Flash, czyli drużyna z Singapuru konkurująca w VCS, jest pierwszą drużyną League of Legends, która oficjalnie zarezerwowała miejsce w Mid-Season Invitational 2020! Zespół pokonał wieloletnich dominatorów tamtejszej sceny – GAM Esports – w finale VCS wynikiem 3-2.

Zwycięski zespół konkuruje w lidze od sezonu letniego 2019, kiedy to przejęli slot oraz zawodników Sky Gaming. W swoim debiutanckim sezonie musieli ustąpić pierwszego miejsca dominującemu GAM Esports i przyjąć drugą lokatę w sezonie zasadniczym i trzecią w play-offach, wynikiem czego ominęła ich kwalifikacja na Mistrzostwa Świata.

- Reklama -

Nadal nie wiemy w pełni, jakie plany wobec MSI ma Riot Games. Możliwe, że wzorem pozostałych lig czy turniejów zobaczymy mecze rozgrywane w pełni online. Inną możliwością niestety nadal jest odwołanie tegorocznej edycji turnieju, aby drużyny, zawodnicy oraz Riot mogli się skupić na Mistrzostwach Świata.

- Reklama -