W pogoni za esportową Ligą Mistrzów. AGO gra o powrót do elity!

csgo x-kom ago furlan esl
Fot. ESL

x-kom AGO powalczy dzisiaj, 27.06.2021, o godzinie 19:30 o awans do ESL Pro League. W finałowym meczu ESEA Premier Europe Jastrzębie zagrają z Sinners.

Cel? Dostać się do europejskiej elity

Polska scena CS:GO potrzebuje sukcesów i to w trybie pilnym. Na europejskiej, profesjonalnej mapie Counter Strike’a nie znaczymy zbyt wiele. Podobnie jest w piłce nożnej, więc analogii do dzisiejszego meczu można znaleźć bardzo dużo. Jednak raz na jakiś czas zdarzy się, że nasi rodacy powalczą o awans do dużych rozgrywek, albo co lepsze, znajdą się w nich. Tak też może być tym razem, gdy x-kom AGO zmierzy się z Sinners w grze o czternasty sezon ESL Pro League. Polacy kontra Czesi w finale ESEA Premier Season 37.

Faworyt? Naturalnie Sinners. Nawet drużyny tier 3 z Europy są zdecydowanie lepsze od naszych rodaków. Nic w tym dziwnego, bowiem to, jak polskie drużyny grają, jest powszechne znane. Jednak romantyczna przygoda z ESL Pro League może się rozpocząć już dzisiaj, o ile snatchie i spółka sprawią niespodziankę. Aby tak się stało, muszą jednak zagrać na 100 procent swoich możliwości.

Sinners wygrało pięć meczów z rzędu, z kolei AGO w tym czasie zanotowało cztery zwycięstwa i jedną porażkę. To, że jest w finale tych zmagań może w dużej mierze zawdzięczać szczęściu, bowiem w starciu z forZe go nie brakowało. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o 19:30 i będzie rozegrane w formacie BO5. Sinners ma jedną mapę przewagi, gdyż awansowało z górnej drabinki.