Ekipa Doinb wraca na drogę zwycięstw!

lol lpl fpx crisp
Fot. Riot Games
- Reklama -

Wczoraj odbył się mecz Edward Gaming vs FunPlus Phoenix, czyli mecz dwóch drużyn z TOP3 jeśli chodzi o formę.

Na pierwszej mapie zobaczyliśmy mnóstwo zawirowań. Na początku gry dwa udane ganki na bota zrobił grający Trundlem JieJie, dzięki temu EDG wyszło na prowadzenie. Nie na długo, ponieważ stracili je na akcji pod piekielnym smokiem, którą przegrali 0-2. Najciekawsza, a zarazem najdziwniejsza walka meczu wydarzyła się około 20 minuty. FPX wyłapało Ornna, ale poszło z ofensywą za daleko pod wieżę przeciwnika, za co zostali ukarani przez EDG, które zaraz potem też poszło za daleko pod wieżę rywali i także zostało za to ukarane. Zaraz po tym FunPlusPhoenix skierowało się na barona. Najpierw powstrzymać chciał ich Ornn, odwrócili się na niego i go wyeliminowali, po czym wrócili robić barona. Następnie przeszkodzić chciał im Trundle, jego także wyłapali i po raz trzeci zaczęli robić nashora. Na tym się nie skończyło, tym razem grający na bocie EDG Hope i Meiko, spróbowali powstrzymać przeciwników, także zostali wyeliminowani. To pokazuje że Chiny są najbardziej ofensywnie grającym regionem, ale czasami aż za bardzo. Po tym FPX wróciło do bazy z pełnymi złota sakiewkami, wzięli piekielnego smoka i tym razem bez problemów Barona. W tym momencie skończenie gry było tylko formalnością, tak też się stało, akcję zainicjował świetny hook od grającego Threshem Crispa, a skończyło się na zniszczeniu nexusa.

Druga mapa wyglądała zgoła inaczej, co prawda EDG ponownie zagrało po niebieskiej stronie i ponownie ich pierwszym wyborem był trundle, ale reszta kompozycji była dużo inna. Edward Gaming tym razem zestompowało przeciwników, ponownie bardzo dobre early zagrał JieJie, ale do tego świetne zejścia na inne linie miał grający Syndrą Scout, a także genialnie sprawdził się Kennen na topie. W 16 minucie FPX w piątkę zeszło na samotną Syndrę, a i tak eliminacje trochę im zajęła, przez co EDG zdąrzyło wziąć aż 4 wieże. W walkach drużynowych Edward nie dawało przeciwnikom żadnych szans, combo Kennen + Miss Fortune było za mocne.

- Reklama -

W trzeciej grze strony się nie zmieniły, lecz FPX zdecydowało się wykluczyć Kennena. Trzeci raz z rzędu zobaczyliśmy pojedynek tych samych junglerów Trundle vs Lee Sin, a FPX GimGoon trzeci raz zdecydował się na Aatroxa. FunPlusPhoenix zagrało na tej mapie tak jak nas przyzwyczaili na mistrzostwach świata, bardzo aktywnie w początkowej fazie gry, z dużą ilością rotacji. Doinb grający Rumblem i Crisp operujący Leoną cały czas schodzili pomagać innym liniom i robić presje, walki drużynowe w wykonaniu tych dwóch postaci również były genialne. FunPlus Phoenix zdominowało przeciwników i wygrało całą serie 2-1.

Mimo iż zostały 22 mecze do końca fazy zasadniczej, to szanse na awans do playoff ma jeszcze 15 drużyn, tylko LNG Esports (4-10) i Victory Five (0-13) odpadło już z rywalizacji.
Pewny awans mają: Invictus Gaming (11-2), eStar (11-4) i FunPlusPhoenix (10-3).
Bardzo blisko awansu są: JD Gaming (9-4), Edward Gaming (8-5) i TOP Esports (8-5).

- Reklama -