LCS: Zven powraca do głównego składu Cloud9!

lol lcs cloud 9 zven
Fot. Oshin Tudayan / Riot Games

Zven po krótkiej przerwie od występów w amerykańskiej lidze LCS powróci do głównego składu Cloud 9 na mecz przeciwko Golden Guardians już w ten piątek!

Cloud9 rozegrało swoje dotychczasowe mecze w LCS z nowym zawodnikiem na pozycji strzelca. Został nim debiutujący w LCS Calvin “k1ng” Truong, który dotychczasowo występował w akademii. K1ng był związany z akademią C9 od grudnia 2019 roku. W tym czasie Zven, ich dotychczasowy ADC, został przesunięty do składu akademii. Tam miał odnowić swoje umiejętności i zregenerować siły, co zdecydowanie mu się to udało. Mimo krótkiego pobytu po za głównym składem Zven zdobył 64 zabóstwa oraz KDA na poziomie ponad 10!

Wielki powrót

Cloud9 powołało swojego strzelca z powrotem do głównego składu po przerwie trwającej od początku tego sezonu. Zven wraca do drużyny, która musiała sobie radzić w LCS bez niego przez trzy tygodnie. Organizacja ogłosiła jego powrót we wtorek za pomocą swojego Twittera wiadomością “On wrócił”.

Cloud9 bez Zvena

W czasie nieobecności weterana sceny jego drużyna nie radziła sobie najlepiej. Cloud9 w pierwszych trzech tygodniach letniej edycji LCS może niechlubnie mówić o wyniku 4-5 po pierwszych 9 grach. Dodatkowo obecnie mają za sobą serię 3 porażek, a punkty odebrały im ekipy Evil Geniuses, Immortals oraz Team Solo Mid. Taki obrót spraw zmusił organizację do podjęcia kroków w celu poprawienia stabilności drużyny. Zven ma być nadzieją na wyciągnięcie drużyny z kryzysu, mimo że k1ng radził sobie całkiem nieźle. W dotychczasowych spotkaniach tego splitu jego KDA wynosiło prawie 6!

Nie tylko Zven na ławce

Mimo, że Zven był pierwszym, nie był ostatnim zawodnikiem, który trafił na ławkę. Ruch wykonany przez Cloud9 spowodował falę wymian weteranów sceny na młodzików z akademii. Kolejnymi po nim byli m.in. Dardoch czy Alphari. Dodatkowo niektórzy fani zauważyli, że zbenchowani zawodnicy mogliby utworzyć samodzielny zespół, który z powodzeniem mógłby walczyć o TOP4 regionu. Aktualnie Zven jest pierwszym z nich, który został przywrócony do służby w głównym składzie. Czy rozpocznie to odwrotny trend, który spowoduje przywrócenie tych zawodników? Tego nie wiemy, ale z pewnością będziemy bacznie obserwować tę ligę.

Jesper “Zven” Svenningsen nie rozgrywał spotkań w głównym składzie Cloud9 od zakończenia Mid-Season Invitational w maju tego roku. Na ławkę organizacja posadziła go jeszcze pod koniec tego samego miesiąca. Okazję do udowodnienia wszystkim swojej wartości będzie miał już w ten piątek w spotkaniu przeciwko Golden Guardians.