Ultraliga: K1CK z trzecią wygraną z rzędu!

lol ultraliga k1ck raxxo puki
Fot. K1CK

Ruszyła trzecia kolejka Ultraligi, a wraz z nią mecz tygodnia. K1CK funduje pierwszą porażkę drużynie Team Esca Gaming i pnie się coraz wyżej tabeli.

K1CK vs. TEAM ESCA GAMING

Gwen, Kindred, Orianna, Tristana, Nautilus vs. Fiora, Xin Zhao, Viktor, Ezreal, Gragas

Po fazie wyboru i banów mieliśmy bardzo dużo zastrzeżeń co do wyboru Kindred. Została ona wybrana w Xina i Gragasa, którzy kontrują ją poprzez możliwość wypchnięcia przeciwników z jej superumiejętności. Gra rozpoczęła się standardowo, lecz K1CK po chwili postanowili grać agresywnie. Gank na bocie w czwartej minucie i pierwsza krew wpadła dla Puki Style. Minęła zaledwie minuta i kolejny udany gank ze strony Stefana. Tym razem na górnej alei. Ognisty smok trafił dla drużyny niebieskiej bez walki. Po chwili również Herald, ale nie ma gier bezbłędnych. Następnie wspierający Raxxo zanurkował samotnie pod wieżę przeciwnego toplanera, gdzie spotkał trzech graczy. Skończyło się to niepotrzebną śmiercią.

Zobacz też:   Ultraliga: Łukasz "Puki Style" Zygmunciak z pentakillem!

K1CK narzucili tempo

Cała wieża na dole zabrana w 11 minucie i do tego powietrzny smok. Przewaga 2500 złota. Puki z solowym zabójstwem na przeciwnym strzelcu! Tristana stawała się coraz silniejsza w zastraszającym tempie. Bardzo mądra gra K1CK sprawiła, że w 15 minucie drużyna czerwona nie posiadała już żadnej zewnętrznej wieży. Chwilę później wpadło kolejne zabójstwo dla strzelca. Puki Style nie bał się skakać do przodu, by pogłębiać swoją przewagę. Team Esca Gaming zdobyli zabójstwo na górnej alejce, ale zbyt wiele to nie zmieniło. Trzeci smok wpadł na konto niebieskich i już tylko jeden smok dzielił ich od zdobycia oceanicznej duszy. W kolejnych minutach nie działo się zbyt wiele, aczkolwiek zespół Matisława stopniowo pogłębiał rosnącą przewagę.

Pierwsza walka 5v5

Pojawił się oceaniczny smok i każda z drużyn chciała o niego zawalczyć. Świetna inicjacja ze strony Raxxo na Nautilusie oraz skok Tristany na tyły przeciwników sprawiły, że K1CK zdobyli dwa zabójstwa i duszę. Kolejnym celem było zdobycie Nashora w celu łatwiejszego dostania się do bazy przeciwnika. Mimo wszystko nie zdecydowali się jeszcze na ten krok. Ostrożności nigdy za wiele. Po zdobyciu lepszej kontroli na mapie rozpoczęli Barona.

Zobacz też:   LEC: Wszystko powoli wraca do normy

Zdobyli go bez problemu oraz ruszyli agresywnie na Team Esca Gaming stojących za ścianą i przyglądających się jak upada Baron. Zdobycie czterech zabójstw pozwoliło na dostanie się do przeciwnej bazy i skończenie tej gry w 29 minucie. K1CK zdominowali ten mecz całkowicie i zafundowali pierwszą porażkę drużynie TEG. GG!

Świetna gra leśnika Stefan sprawiła, że to on został MVP tego spotkania. Trzeci tydzień Ultraligi wciąż trwa oraz wraca jutro o godzinie 17:00! Harmonogram znajdziecie tutaj.