Hitowe starcie w LPL i podsumowanie sytuacji w tabeli!

lol lpl team we
Fot. Riot Games

Wczoraj miało miejsce starcie JD Gaming vs Invictus Gaming, czyli starcie dwóch silnych organizacji, które od paru splitów zawsze są w topce i walczą o wygraną.

W pierwszej grze IG zbanowało trzech supportów (Taric, Rakan, Thresh) i w pierwszej rotacji wzięło Brauma. JD LvMao zdecydował się wziąć Barda, a ciekawym ruchem ze strony IG było także wybranie Zileana, przeciwko Azirowi. Początek zdecydowanie należał do JD Gaming, dzięki wygraniu wymian na topie oraz świetnej walce drużynowej w jungli przeciwnika, zainicjowanej przez Barda. Gra wyrównała się gdy Invictus w sprytny sposób wzięło barona, ekipa Kanaviego nawet nie miała na nim postawionej wizji. Zaraz po skończeniu się baronowego wzmocnienia walkę zainicjował grający Ornnem Zoom teleportując się na plecy przeciwnika, ta rozpoczęła się bardzo dobrze, szybkim wyeliminowaniem Setta, następnie dobrze użytą superumiejętności Barda, która zatrzymała trzy osoby, jednak dzięki ogromnym obrażeniom Apheliosa, to IG wygrało walkę. Następna walka przy baronie była wygrana przez JD Gaming, dzięki świetnej wyłapaniu zileana przez LvMao. Ostatnia bitwa rozpoczęła się podobnie, tylko wyłapany został toplaner JD Gaming, losy tej walki obróciły się po tym jak grający Azirem Yagao wbił w czterech przeciwników i wszystkich wypchnął swoją super umiejętnością, robiąc przy tym fenomenalne obrażenia.

W drugiej grze IG znów wykluczyło trzech supportów, tym razem: Barda, Tarica i Rakana oraz ponownie wzięło Brauma w pierwszej rotacji. Jak możecie się domyślić, tym razem nie zbanowali Thresha, więc LvMao zdecydował się na ten wybór. Poza tym drafty były bardzo podobne, IG wzięło tym razem Jayca na mida i Nidalee w jungli.

O LvMao wspominałem w tym artykule już parę razy, nie bez przyczyny, jest on po prostu geniuszem i to dzięki niemu i jego świetnym zagraniom druga mapa wyglądała tak jak wyglądała, bardzo przyjemnie się go ogląda. Już na początku gry, JD Gaming wygrało 3-0 akcję na dolnej alei, a w 10 minucie ich botlane wygrał 2-0 akcję 2vs2. Dalej ekipa Yagao zniszczyła przeciwników, każda akcja, każda walka była przez nich wygrywana. Gra skończyła się w 24 minucie, a wynik na tablicy wynosił 16-2 w eliminacjach i 46k do 36k w złocie.

Obecnie uważam iż JD Gaming to najsilniejszy zespół w lidze i to oni będą faworytami do pojechania na MSI 2020. Ja szczerze mówiąc trzymam kciuki za drużynę LvMao, ponieważ jestem wielkim fanem Barda oraz ostatnio też im kibicowałem i zabrakło im naprawdę niewiele by dostać się na MSI, a później byli tak samo blisko Mistrzostw Świata. W końcu musi się udać!

Trzeba wspomnieć też o ostatnich wynikach w LPL, ponieważ było mnóstwo zaskoczeń!
Vici Gaming (6-7) pokonało 2-1 FunPlus Phoenix (9-3).
LGD Gaming (4-7) rozgromiło 2-0 Royal Never Give Up (7-5) dobrze że w końcu się obudzili, bo bardzo dziwnie się patrzyło na drużynę z Peanutem i Kramerem w składzie, która zajmuje przedostatnie, czyli 16 miejsce w lidzę.
Team WE (6-5) zwyciężyło 2-1 przeciwko TOP Esports (8-4).
Jedyną stałą w tej lidzę jest Victory Five (0-13), które przegrało już 15 map z rzędu.