Kto najczęściej zdobywał Penta kille w grach rankingowych?

lol katarina penta kill
Fot. Riot Games
- Reklama -

Riot Games w swoim ostatnio Ask Riot opublikował listę bohaterów najczęściej zdobywających penta killa podczas rozgrywek rankingowych.

Która postać ma najwięcej penta killi?

To dosyć klasyczne pytanie, które pojawia się na polskich forach i grupach Leaegue of Legends od wieków. Producent gry w swoim najnowszym Spytaj Riot postanowił odpowiedzieć na to nurtujące graczy pytanie i przedstawić statystyki dotyczące Patcha 11.11.

Najczęściej zdobywającą pentakilla postacią jest… Samira. Nikogo chyba nie dziwi tak wysoka pozycja tej postaci, którą nienawiścią darzą chyba wszyscy graczej dolnej alejki. Zaraz za nią znajduje się postać jednego przycisku, czyli Master Yi oraz Złowieszcze Ostrze Summoners Rift – Katarina. Jeśli natomiast, spojrzymy na postacie, które zdobyły najwięcej penta killi średnio co grę… ranking nie zmieni się. Na tronie będzie nadal Samira (0,018 penty co grę) oraz Master Yi (również 0,018) i Katarina (0,015). Oczywiście należy przypomnieć, że mowa tutaj wyłącznie o grach rankingowych. Jeśli zdobyliście pentę podczas gry normalnej np. postacią z cotygodniowej rotacji, to osiągnięcie do tych statystyk nie wlicza się!

- Reklama -

Postacie bez penty?

Zaskakujący może być fakt, że wśród wszystkich 155 postaci dostępnych w grze jedynie czterem nie udało się zdobyć pięciu zabójstw! Są nimi Soraka, Braum, Rell oraz Taric! Jest to pewna sugestia, aby tych postaci nie wybierać, jeśli chcemy zdobyć pentę. Dodatkowo warto tutaj zwrócić uwagę, że mamy graczy na kolejkach rankingowych, którym udało się zdobyć to osiągnięcie za pomocą Thresha, Leony lub… Yuumi!

ARAM rządzi się swoimi prawami!

Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja w trybie ARAM. Na Howling Abyss, gdzie 10 graczy spotyka się w pojedynkach 5 vs. 5 na środkowej alejce penta killa zdobyły wszystkie postacie! Jak wiadomo ARAM jest też polem testowym, gdzie często oglądamy postacie wspierające np. w roli prowadzących. Niewiele natomiast zmienia się, jeśli mowa o trzech najlepszych postaciach. Tutaj nadal królują Ci sami bohaterowie, natomiast jedyną zmianą jest przesunięcie się Mastera Yi na pierwszą pozycję przed Samirą oraz Katariną.

Postacie dla low elo?

Grając solo kolejkę lub rozmawiając na grupach dotyczących League of Legends, często można się spotkać ze zdaniem, że Master Yi i Katarina są to postacie dla graczy o niskich dywizjach. Tutaj wszyscy tak piszący z pewnością się zdziwią. Statystyki dotyczący pięciu zabójstw wyglądają identycznie dla dywizji od Diamentu w górę.

- Reklama -