Showmaker przeniesie się na pozycję strzelca?

lol lck damwon kia gaming showmaker worlds 2020
Fot. Riot Games

Od jakiegoś czasu ShowMaker na kolejce rankingowej gra tylko strzelcami. Natomiast Ghost podobno nie gra wcale i dziś w DK zastąpił go rezerwowy jungler.

DWG KIA ma za sobą solidny wiosenny split. Koreańczycy bez problemów zdominowali swoją ligę. Za to na MSI 2021 zwyciężali w najważniejszych spotkaniach i jedynie Royal Never Give Up było od nich lepsze. Gorzej rozpoczęło się dla nich lato, gdyż przegrali 0-2 w serii na KT Rolster. Tam na obu mapach tragicznie spisywała się ich dolna alejka. Młodziutki duet Noah&Harp zdominował Ghosta i Beryla. A nie lepiej wyglądało zgranie drużynowe mistrzów świata. Ewidentnie czegoś brakowało.

Przełom nastąpił w dzisiejszym meczu DWG KIA kontra Afreeca Freecs. Do składu wszedł rezerwowy jungler, czyli Malrang. Za to Canoyna zobaczyliśmy na środkowej alei i zagrał on Viego oraz Ryze’em. A ShowMaker przeniósł się na dolną aleję i dobrze się zaprezentował Ezrealem i Kalistą. Na głównym koncie koreańskiego zawodnika można zaobserwować, że ostatnio gra tylko strzelcami, więc zmiana chyba jest na stałe.

Na razie DK może się pochwalić dzisiejszym zwycięstwem 2-0 z AF. Obie gry były co prawda długie, ale pod kontrolą ShowMakera i spółki. Natomiast czy w skali całego splitu takie rotacje w składzie wyjdą na plus, to się jeszcze przekonamy. Mistrzowie świata zagrają następny mecz w sobotę o 10:00, a ich rywalem będzie ostatnie w tabeli DRX.