Wysek wyrusza na podbój Rosji z Vega Squadron!

lol ultraliga playoffs piratesports Wysek
Fot. Ultraliga / Polsat Games

Po nie do końca udanej przygodzie razem z zespołem SINNERS Wysek opuścił Czechy, aby dołączyć do rosyjskiego Vega Squadron w walce o Mistrzostwa Świata!

Polski leśnik rozpoczyna właśnie kolejny etap swojej barwnej kariery. Tym razem staje przed niesamowitą szansą awansu na Mistrzostwa Świata. Damian “Wysek” Adamczyk po zakończeniu swojej przygody z SINNERS Esports dołączył do Vega Squadron. Jest to drużyna, która będzie walczyć o awans na Worldsy z regionu LCL.

Ścieżka do Rosji

Karierę Wyska można nazwać naprawdę bardzo bogatą i zróżnicowaną. Zawodnik w swojej historii reprezentował barwy aż 20 różnych drużyn, na przestrzeni ostatnich 6 lat. Najbardziej nasza krajowa widownia zapamiętała go z pewnością z występów w PRIDE oraz piratesports w ostatnich latach. Wcześniej był on także częścią znanego na polskim podwórku miksu – Team DPD.

W poprzednim sezonie Wysek reprezentował barwy czeskiego SINNERS Esports. Ze swoim zespołem awansował do fazy Play-In na EU Masters. Tam ich przygoda się zakończyła, co mówiąc wprost, nie jest zadawalającym rezultatem.

#WysekNaWorldsy

Już raz krajowa scena League of Legends chciała wysłać Wyska na Worldsy. Społeczność była zaangażowana do tego stopnia, że powstał nawet specjalny hashtag #WysekNaWorldsy. Wreszcie mamy okazję zobaczyć spełnienie marzeń jego fanów. Nie będzie to proste zadanie. W 2020 oraz wiosną 2021 roku Vega Squadron utrzymywał niskie lokaty w rankingu drużyn regionu CIS. Wcześniej ich ostatnim sukcesem był wyjazd na MSI w 2019 roku, gdzie zajęli 7 miejsce. Następnie ich skład został przejęty przez Unicorns of Love, które dołączyło do ligi LCL. Od tego momentu to UoL dominował ligę, co robi do dzisiaj.

Kiedy kibicować Wyskowi?

Letni sezon LCL 2021 rozpocznie się już za 10 dni, czyli 26 czerwca. Rozgrywki potrwają do końca sierpnia. Transmisję z rozgrywek będzie można oglądać na rosyjskim kanale Twitch. Niestety dla Polskich fanów transmisja dostępna będzie jedynie w języku rosyjskim.