LEC: Fnatic dalej zawodzi w letnim sezonie!

lol lec mad lions humanoid

Zmiany poczynione w przerwie przed letnim splitem LEC we Fnatic nie przyniosły zamierzonego rezultatu, a MAD Lions zdobywa zwycięstwo.

MAD Lions vs. Fnatic

Renekton, Volibear, Akali, Kai’Sa, Leona vs. Olaf, Udyr, Orianna, Kog’Maw, Lulu

Pierwsza minuta gry rozpoczęła się bez żadnych najazdów na terytorium przeciwnika. Każdy osłaniał swoją część mapy, czyli standard w rozgrywkach profesjonalnych. Wczesna faza gry przebiegała spokojnie aż do momentu ganku dolnej alejki przez obie drużyny w szóstej minucie. Zabójstwo wpadło na konto Bwipo, ale nie była to pierwsza krew bo w międzyczasie “Adam” znudził się farmieniem i zanurkował pod przeciwną wieżę. Wyszło jeden za jeden na górnej alejce. W kolejnych minutach Lwy skupiły się na nękaniu toplejnera Fnatic, który miał już trzy śmierci na swoim koncie w pierwszych 10 minutach gry. ‘Bwipo’ natomiast skupił się na pomaganiu dolnej alejce. Za skutkowało to zdobyciem górskiego smoka. Do tego zanurkował pod wieżę, zabił Kaisera lecz sam się poświęcił. 13 minuta i akcja na bocie. Trzy zabójstwa wpadły na konto Lwów. Zabili oni również oceanicznego smoka.

Minęła 15 minuta gry i to obrońcy mistrzostwa LEC mieli 11-5 w zabójstwach i około 4000 złota przewagi. Bardzo agresywna gra Lwów skutkowała. “Humanoid” zabił w pojedynkę przeciwnego midlanera pod jego drugą wieżą na górnej alejce. Bardzo szybkie tempo zostało narzucone przez Mad Lions. W 21 minucie przepchnęli środek z pomocą Heralda i wzięli powietrznego smoka. Było to już 6000 złota przewagi. Lecz to było jeszcze za mało. Postanowili oni pójść na Barona i zdobyli go w 23 minucie. Do tego jeszcze cztery zabójstwa i przewaga była już ogromna. Po powrocie do bazy zadanie było proste – dostać się do bazy przeciwników. Jednak dwie osoby dały się wyłapać i tempo troszkę spadło. Mimo to udało się zniszczyć dolny inhibitor. 27 minuta i było to już prawie 8000 złota różnicy między zespołami. W międzyczasie jeszcze zdobyty trzeci smok dla Lwów.

Zakończenie rozgrywki

Gdy odrodził się baron został on oddany przez Fnatic bez walki. Mimo to obronili się i zdobyli dwa zabójstwa. Dzięki temu “kupili” oni sobie więcej czasu. 30 minuta i Mad Lions przepycha wszystkie alejki jednocześnie. Zniszczyli wszystkie wieże i inhibitory. Wywiązała się walka pod nexusem i wyglądało na to że Fnatic jeszcze się obroni. Jednak ostatni żywy z Mad Lions, czyli “Humanoid” dobija nexus i odnoszą oni zwycięstwo. GG!

Nie da się ukryć że była to dominacja ze strony Mad Lions, aczkolwiek popełnili oni wiele błędów, które dawały szansę przeciwnikom wrócić do tej gry. Świetny występ zawodników “Elyoya” i “Humanoid”. Jednak “player of the game” w LEC może być tylko jeden i trafia do midlanera.