Ultraliga wraca do nas z letnim sezonem!

lol ul ultraliga devils one
Fot. Ultraliga

Po wielu tygodniach oczekiwań już dzisiaj rozpoczyna się Ultraliga! Szósty sezon przynosi nam wiele nowych twarzy oraz zmianę nazwy jednej organizacji!

Datę rozpoczęcia obecnego sezonu poznaliśmy już prawie 3 tygodnie temu. Od tego czasu wiele drużyn szokowało kolejnymi zmianami. W offsezonie działo się wyjątkowo dużo. Brak sukcesów polskiej sceny na EU Masters zatrząsnął podwórkiem. Wiele drużyn dokonało gruntownych zmian w składzie. IHG zaprezentowało kompletnie nowy roster, a K1CK sięgnęło po wsparcie zzagranicy.

Diabelska inauguracja

Na pierwszy ogień ku uciesze widzów zobaczymy pojedynek jednej z najstarszych ekip w Polsce z tą najmłodszą. Devils One vs. PDW. DV1 występowało w Ultralidze od 2019 roku, na samym początku jeszcze jako Esports Performance Center. Ich przeciwnik, PDW, czyli ekipa dowodzona przez Olimpię „komedyję” Cichosz wystąpi w Ultralidze pierwszy raz. Jest to nowa organizacja na naszej scenie. Zajęli oni miejsce 7more7 Pompa Team, po tym gdy właściciel organizacji – Sergiusz „Nitro” Górski został wykluczony z ekosystemu gier Riot Games. Powodem tego były jego toksyczne zachowania w social mediach oraz podczas wypowiedzi na transmisjach na żywo.

Obecny skład PDW tworzy sklejka młodych graczy. Czy poradzą sobie oni z już zgranym ze sobą składem DV1 dowiemy się już o godzinie 17:30 na antenie Polsat Games na kanale Twitch oraz YouTube, gdzie startuje Ultraliga.

Starcie kolosów

Na zakończenie dnia otrzymamy największą dawkę emocji. Pojedynek AGO Rogue vs. K1CK. Na papierze dwie najmocniejsze ekipy zmierzą się przeciwko sobie już pierwszego dnia. Wielu fanów zaznacza, że tak naprawdę tylko te dwie ekipy liczą się w walce o pierwsze miejsce w tabeli.

Warto zauważyć, że obie drużyny w wiosennym sezonie nie poradziły sobie najlepiej podczas międzynarodowego turnieju EU Masters. K1CK, Ago oraz reprezentujące nasz kraj razem z nimi IHG nie dały rady wejść ze swoich grup podczas głównej fazy turnieju. Mimo to, AGO Rogue postawiło na swój skład, który zdominował wiosenną Ultraligę i postanowili nie zmieniać nic, dając drużynie czas na lepsze zgranie. Nie co inaczej do tematu podeszło K1CK. Portugalska organizacja występująca w Polsce zdecydowała się na wymianę górnej alejki, dżunglera oraz trenera. Pozycję Kackosa na topie zajął Sacre. Chorwat znany m.in. z występów w LEC razem z SK Gaming czy w Turcji w barwach Fenerbahçe. Do lasu natomiast K1CK zdecydowało się zwerbować Stefana, serbskiego junglera znanego z występów w ASUS ROG ELITE oraz Galakticos. Natomiast jak poradzi sobie nowy, międzynarodowy skład tej organizacji? Przekonamy się około godziny 20:30!