Selfmade zamienił barwy fnatic na Vitality

lol lec selfmade
Fot. Michał Konkol / Riot Games

Oskar „selfmade” Boderek opuścił fnatic i przeniósł się do Vitality. Mówiło się o tym od kilku tygodni, ale były to tylko szokujące plotki. Do wczoraj.

fnatic z wicemistrza Europy do średniaka?

Dużo zanosi się na to, ze fnatic przeszło szybką i krótką drogę od wicemistrzów Europy do średniaka. Już spring split był średni w ich wykonaniu, a przed summer splitem właściciele organizacji postanowili wymienić Oskara „selfmade’a” Boderka. Dla wielu osób to absurdalna decyzja i trudno się temu dziwić. W końcu polski dżungler wielokrotnie ratował swój zespół podczas meczów oraz był jednym z najjaśniejszych punktów drużyny.

Fnatic jednak stwierdziło, że to czas na zmiany, ale zamiast pozbyć się gorszych zawodników, wybór padł na polskiego dżunglera. Dla wielu osób to niezrozumiała decyzja, ale właśnie możemy być świadkami drogi, jaką fnatic pokonuje od wicemistrzostwa Europy, do średniaka LEC.

Selfmade w zbliżającym się splicie zagra w Vitality. Te w poprzedniej rundzie zajęło dopiero dziesiąte miejsce i postanowiło gruntowanie przebudować swój skład. Oprócz Boderka, do składu dołączyli też SLT i LIDER. Norweg ma zastąpić Milice na środkowej alei, a Enzo Gonzalez będzie grał na top lane. Czy Vitality uda się awansować, chociażby do play-offów, bo na mistrzostwa świata mają dość niskie szanse?